Booze #5 – Ko Pasteis

«Ko Pasteis» – Львівська пекарня, яка спеціалізується на випічці португальського десерту «Pastel de nata».

«Pastel de nata» – з португальської перекладається так:
Pastel – тістечко.
Nata – крем.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

На сторінці Facebook пекарні «Ko Pasteis», можна дізнатись трішки історії про це чудо випічки.

«Паштейші- це тістечка, зроблені з листкового тіста та ніжного заварного крему, з нотками кориці та лимону.⠀

Оригінальні Паштейш-де-Белем були вигадані католицькими монахами у монастирі Жеронімуш у Лісабоні.

Після зникнення релігійних орденів, внаслідок революції 1820 року, монахи з монастиря Жеронімуш в Белемі, в спробах заробити, почали продавати свої тістечка з заварним кремом в невеличкій кондитерській. Рецепт цього десерту строго охоронявся монахами.⠀
Кондитери приймали обітницю мовчання, щоб захистити і зберегти його.⠀

Пізніше рецепт Паштель-де-Белем викупив підприємець з Бразилії, який заснував фабрику і паштелярію «A antiga confeitaria de Belém», яка існує по цей день і, яка стала візитною карткою Лісабону і Португалії загалом. »


Отже, замовили паштельки перед вихідними і наступного понеділка вже мали їх на руках. Зазвичай їх можна купити зразу, але замовлень дуже багато, тому знайте, що може треба буде трішки почекати. Воно того варте.

Красива коробочка, в якій знаходились 6 паштельок.
Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Скуштувавши одну паштельку, я зрозумів, що вона буде неймовірно круто поєднуватись з пивом, тому інші залишив на потім. Зібрався з думками, як ж то можна поєднати. Дякуючи новому ботл шопу «The Dealer Bottle Shop» , я зміг спробувати декілька пляшок різного пива, і підібрати те, що могло б створити цікавий досвід у плані фудпейрінгу. Само собою, що зразу б сказали – та портер або стаут. Але ні, бо такого унікального кремі та смаку тістечка якраз підійшло щось більш насичене та ароматніше в плані хмільної бази. Обрав «Шишки» DDH Session IPA від «Дідько Brewing Co.» – 4.8%, 40 IBU.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Чому саме таке поєднання? Бо кремова м’яка база тістечка дуже гарно доповнює сухий та насичений після-смак цього пива. В різних послідовностях. Спочатку пиво, а потім тістечко і навпаки. Для повного результату 3-х паштельок вистачить на одну пляшку 0,33.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Це пиво дало задовільний результат у поєднанні дякуючи своїй охмеленості, але я впевнений, що будь-яке інше DDH в наявності буде цікавим поєднанням. Основне, щоб не було супер переохмелене, тому що смак може сильно перебиватись. У цьому випадку він доповнюється. Не бійтесь робити цікаві експерименти, бо воно того варте.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Паштельки бажано тримати не довше 24 годин, бо вони будуть втрачати свою хрусткість.


Робіть цікаві фудпейрінги. Пишіть про них. Можете написати свої враження у наш чат в Телеграмі, де можна детальніше про все поспілкуватись: t.me/astrobeerducktelegram


Замовити паштельки можна тут: «Ko Pasteis»
Купити пляшкового пива у Львові можна тут: «The Dealer Bottle Shop»

Люби крафтове – споживай помірно.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.