Booze #4 – Сендвіч

Інколи для того, щоб приготувати обід, вечерю чи просто хороший перекус, можна взяти різні цікаві інгредієнти та побавитись з можливим поєднанням. Можна зробити щось класичне, а можна і придумати щось цікаве. Я зробив і перше і друге.
Отже, сендвіч вважається фінгерфудом і створювати якесь складне описування не потрібно. Це інгредієнти, їх приготування та пивний пейрінг до страви. Просто, так?

Яєчний сендвіч.

Інгредієнти:
– Гречаний хліб (не дуже тонко нарізаний)
– 1 яйце (кому подобається багато жовтка, можна і 2)
– 2 скибки сиру (на смак, але базово класична гауда)
– 3 скибки бекону (тип на смак)
– 2 скибки копченого м’яса (також на смак, в цьому випадку це копчена шинка)

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Сендвіч готується дуже просто та недовго. Єдине, що бажано посмажити яйце окремо, щоб зберегти жовток цілим для отримання більшого смакування, коли сендвіч буде подано на стіл. Все інше можна приготувати разом. Спеції на яйці – також персональне рішення, у моєму випадку, це трішки чорного перцю та орегано.

Мімішна міні пате́льня для яєчка )
Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Приготування всіх інгредієнтів бажано робити на маслі у дуже малій кількості. Під час смаження хліба можна вибирати на ваш смак, як вам більше подобається, щоб було хрусткіше чи не дуже.
Обережно перевертати хліб під час смаження, щоб інгредієнти не випали з сендвіча. Найкраще це робити впевненим швидким рухом, коли хліб підсмажився як вам подобається.
Я персонально люблю трішки більше ніж golden brown. Хоча Golden Brown від The Stranglers гарно підійде під настрій фудпейрінгу.

Після того, як ви приготували сендвіч та яйце окремо – легко покладіть яйце в сендвіч, між сиром та беконом. В результаті вибору страви та пива, тут був «beer oriented» підбір, і я за це дякую пивоварні «HopHeyHop», яка порадила, що підібрати краще до їхнього пива.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Пивна позиція – «HopHeyHop» – «Expat» Sour IPA, 70 IBU 6.5%
Збалансована щільність для своєї гіркоти . 70 IBU приховується у початковій кислинці, яка потім відкриває барвність хмелю.

У висновку вийшло навіть дуже непогано. Один такий сендвіч може бути повноцінним обідом або хорошим порізаним апитайзером для аперитиву. Спробувати варто.


Вегетаріанський варіант

Інгредієнти:
– Гречаний хліб (не дуже тонко нарізаний)
– 3 скибки сиру (на смак, але базово класична гауда)
– 4 в’ялених помідори
– 3 куски артишо́ку (бажано порізати дрібно)

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

У випадку сендвічів, зазвичай використовують якийсь соус або «чипотле». Останнім часом, соусів та приправ я стараюсь уникати, бо у багатьох закладах їх занадто сильно використовують у пропорції з базовими інгредієнтами і це притупляє смак страви.

Цей сендвіч готувати простіше. Вирішити зі смаженням хліба, та дочекатись ідеального вам кольору хліба. Тут було також трішки більше ніж golden brown.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Для поєднання в’ялених помідорів та артишо́ку було підібрано таку пивну позицію.
«HopHeyHop» – «Wild Tomato» Gose, NO IBU 4.8%
Кисляк, який готовий пити весь час на аперитив. Дуже легкий по сприйняттю та з приємною гірчинкою у легкому вигляді. Вибір сендвічу у цьому випадку також «beer oriented».

Чому у нас не приживається культура аперитиву але всі роблять той клятий Апероль Спріц (Так, Спріц а не Сприць, Шприц, Спріс)? Тому, що ніхто не готовий робити стіл із закусками, який буде безкоштовним для всіх, хто купляє у них коктейль. Чому про аперитив? Та бо колись це був дуже крутий ритуал, який завжди був частиною неділі чи суботи.

Так що організовуйте собі свої аперитиви, з пивом, Спріцами, ігристими винами чи насиченими та сильними Негроні. Робіть та експериментуйте, це не заборонено. Сендвіч, це хороший та насичений варіант, для дегустації того чи іншого пива. Чекаю на ваші коментарі та рекомендації.


Дякую ще раз «HopHeyHop» за цікаву ідею яєчного сендвіча.

Люби крафтове – споживай помірно.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.