Booze #3 – Beer Labels (Частина 1)

Для більшого інтересу та розвитку персонального продукту, вже не перший рік нас радують цікаві кейси зі світу крафтового пива у вигляді дизайнерських пляшок, банок, постерів, логотипів, стікерів тощо. Я вирішив робити дописи з такими кейсами, щоб вам донести трішки зовнішної красоти крафтового пива. Як термін “зовнішня”, у цьому випадку це будуть пивні етикетки. А щоб бути точнішим, перший Beer Labels буде про пивні банки з унікальними ілюстративними проектами. Повноцінними брендінгами від студій. Співпрацями з художниками.

Історія пивних етикеток та маркування має величезне накопичення матеріалу, але хочу звернути увагу про модерні пивоварні та їхні пивні проекти. Про загальну історію етикеток буде окремий текст.

Тут немає якоїсь ієрархії чи “від найкращого до найкгіршого”. Ось перші 10 пововарень з цікавим дизайном для етикеток.


Пивоварня – Amundsen Bryggeri
Локація – Осло, Норвегія.
Дизайн етикететок – Peter-John De Villiers та інші.


Дуже яскравий та трендовий варінат від Amundsen Brewery. Кислотну гамму в дизайні на банці можна побачити частенько, і цьому є приклад від нашого першого кейсу. Більшість етикеток було створено Peter-John De Villiers але пивоварня також реалізовує різні колаборації для лімітованих варок. Отже дизайн може відрізнятись (це видно на 3й та 4й банці).

Ресурс зображень: https://www.amundsenbrewery.com/
Amundsen Brewery, DDH DIPA Space Tiger дизайн від Peter-John De Villiers

Пивоварня – 3Cariocas
Локація – Ріо-де-Жанейро, Бразилія
Дизайн етикеток – SoulZa Illustration та інші


3 друга починали розвивати свій інтерес до крафтового пива з простого інстаграм блогу в 2012 році. А в 2013му вже починали робити перші домашні варки. З простого інстаграм блогу та любові до крафтового, хлопці розвинули цікавий проект, який неодноразово вигравав топові нагороди в різних номінаціях у цій сфері. Невідмінну роль в цьому відіграли пивні етикетки від SoulZa Illustration, який поєднує в своїх роботах геометричний дизайн та використання 3D зображень. І тут космос та астронавти. Щось є космічне в крафтовому пиві, то вже факт.

Дизайн SoulZa Illustration для 3Cariocas Brewery
Ресурс зображень: http://www.behance.net/soulZa

Пивоварня – Beavertown Brewery
Локація – Лондон, Велика Британія
Дизайн етикеток – Nick Dwyer


Якщо хтось не знав, то ось вам цікавий факт. Beavertown Brewery була заснована Logan Plant, який є сином Robert Plant – вокаліст Led Zeppelin. Але все не так круто як здається на перший погляд. Успішна пивоварня, заснована у 2011 році, створила величезний інтерес в плані комерції. Багато хто з масовиків звернув увагу на цей проект і в 2018му році Heineken N.V. викупила меншу частині компанії. Невідомо скільки це, чи 10% чи 49%, але тут відбулась цікава стратегічна рокіровка. Масовики стараються захопити світ крафтового пива, але в цей ж момент Beavertown Brewery створює більше 100 нових робочих місць, і отримує на розвиток франшизи £40млн. Чи правильно це чи ні, то вже треба робити персональні висновки. Саме основне, що Robert Plant залишається CEO компанії а Nick Dwyer продовжує там же працювати, як креативний директор та автор пивних етикеток компанії.

Beavertown Brewery design by Nick Dwyer
Beavertown Brewery design by Nick Dwyer

Пивоварня – Mikkeller
Локація – Копенгаген, Данія
Дизайн етикеток – Keith Shore


Mikkeller є хорошим прикладом, як мікро-пивоварня може стати одним з ікононічних проектів та добитись захмарних результатів. Окрім неймовірно хорошого фінального продукту в плані пива, пивні етикетки та айдентика компанії має своєрідну “вишеньку” та особливість. Дякувати таким результатам треба Keith Shore. Ілюстратор та арт-директор для Mikkeller Brewery. Основні етикетки, мерч, постери для івентів намальовані ним і представлені у максимальній красоті свого стилю. Компанія надає великий акцент своїй унікальній айдентиці у світі пивних банок. Mikkeller дуже легко відрізнити від інших етикеток.

Keith Shore for Mikkeller
Keith Shore for Mikkeller

Пивоварня – Garage Beer Co.
Локація – Барселона, Іспанія
Дизайн етикеток – Sevkan Ariburnu


Заснована в 2013му році, пивоварня є однією з власників найкращого крафтового продукту в Барселоні. Центруючи свій акцент на більш локальну продукцію, а не на європейський ринок, вони змогли вийти на п’єдестал фаворитів за короткий час. З моменту заснування пивоварні Sevkan Ariburnu була і залишається креативним директором проекту. Цікаве поєднання 3D графіки та монотонних фонів створює гармонію та особливість етикеток для їх продукції.

Design by Sevkan Ariburnu for Garage Beer Co.

Пивоварня – Pressure Drop brewery
Локація – Лондон, Велика Британія
Дизайн етикеток – Jake Blanchard та інші

Почала існувати пивоварня в 2012 році, але показала світові свій повноцінний перший продукт в 2013. Над етикетками працюють дуже багато різних дизайнерів та ілюстраторів, хоча вони не нарушують айдентику пивоварні і на етикетці завжди присутнє лого, яке не змінюється, навіть при використанні своєїрідного дизайну етикетки.


Пивоварня – Commonwealth Brewery
Локація – Вірджинія-Біч, США
Дизайн етикеток – Thirst studio


Дизайн розробляли Thirst studio, ось ТУТ їх проект у візуальній презентації. Випадок, коли весь проект та брендінг залишається для обробки в дизайнерській студії. Один із засновників пивоварні Commonwealth Brewery прийшов до студії зі своєю концепцією – “Я хочу візуально побачити смаки, які я відчуваю в банці”. Так відбувся початок колаборації студії та пивоварні. Commonwealth Brewery по документах залишається мікро-пивоварнею високого гатунку. З 2015го року вони зварили вже понад 160 пивних позицій, і мають досить не поганий рейтинг на Ratebeer та Untappd.


Пивоварня – Birrificio CR/AK
Локація – Камподарсего, Італія
Дизайн етикеток – Dry Design


Персонально познайомився з пивоварнею під час періоду, коли вони з величезною мотивацією виходили на масове постачання кег в різні паби. Один з таких пабів був якраз той, в якому я працював в минулому. Все що я можу сказати, це неймовірно швидкий продаж як на розлив, так і в пляшці. Само собою, що дизайн етикеток мав великий вплив на ринок продажу. Відбувалось це ще до моменту, коли пивоварня вийшла на майже 100% використання банки, як носія пива на роздріб. Простий але красивий графічний дизайн, виконаний студією Dry Design. Замітка щодо якості банки та фінального продукту. Після неймовірної кількості варок, експериментів, тестувань – пивоварня змогла добитись просто космічного результаті в банкуванні, використовуючи продукт найвищої якості, в якому знаходиться пиво навіть низької карбонізації, але смакує воно якраз так, як хочуть донести пивовари від Birrificio CR/AK.

Брендінг створено студією Dry Design.

Дизайн від студії Dry Design
Дизайн колабораційних варок від Birrificio CR/AK

Пивоварня – Bad Weather Brewing Company
Локація – Сент-Пол, США
Дизайн етикеток – Lucas Gluesenkamp


Фантастичний результат колаборації крафтової пивоварні та художника, змогли втілити в реальність фінальний продукт “Вау-ефекту”. Як видно на картинці нижче, на банках зображені повноцінні картини реалізовані Lucas Gluesenkamp. Слова митця про створення ілюстрацій:
“Більшість моєї роботи обертається навколо створення суворих пейзажів, які викликають відчуття похмурого знайомства. Я намагаюся захопити відчуття згадування старих дитячих мрій.”

Більше цих чудесних робіт ви зможете побачити на Behance та Сайті митця.

Ілюстрації реалізовані Lucas Gluesenkamp для Bad Weather Brewing Company

Пивоварня – Mason’s Brewery
Локація – Мейн, США
Дизайн етикеток – Ben Bishop


Mason’s brewery взяло своє ім’я не від Масонів, а від моряка Джейсона Мейсона – колонізатора, котрий в 1622 році відкрив водні шляхи в місцевості Мейн, де зараз знаходиться пивоварня. Місцевий художник, ілюстратор, та автор багатьох робіт над коміксами – Ben Bishop. Неодноразовий призер в різних художніх номінаціях, талант у своєму напряму. Більше його робіт, резюме та докладнішу історію, ви можете почитати ТУТ.


Всерівно, якщо пивна етикетка має фотонний дизайн, круту ілюстрацію, красиву та якісну банку – це не змінить факту, що пиво, яке ми знаходиться всередині, має відповідати зовнішній презентації. Існує багато пивоварень (особливо в Україні), які не дуже акцентують на подачу свого пива, хоча мають хороший фінальний продукт для споживача. Є багато факторів, котрі на це впливають, і я вірю, що дизайн та айдентика пивоварень буде незамінним кроком у створенні якісної продукції.

Люби крафтове – споживай помірно.