Booze #23 «Жадан і Собаки» x Rebrew

Мікроремарка – це моя суб’єктивна думка та тільки мої враження від пива.

ПОВСЯКДЕННЯ

Проходить ще один стабільний та вже простий день карантинного життя. Відкриваю я свою стрічку Facebook для стабільного веб серфінгу, а тут таке.
26 червня побачив пост зі сторінки Сергія Жадана на Книжковому Арсеналі у Києві та він був у футболці Rebrew.

Facebook Сергій Жадан [офіційна сторінка]

Зразу подумав – “Крутезно, Жадан в крафті розуміється. +100 респекту”.
Але зупинимось тут. Хто такий Сергій Жадан?


Це письменник, перекладач, громадський діяч, та персональне для мене – Людина з великої Л, яка змінила має ставлення до реальності своїм «Депеш мод», не через те, що відбувається у книзі в плані, а через те, що можна так круто написати роман і бути таким близьким до реальності простими словами. У Сергія Жадана дуже крута історія життя та персонально мені подобається його біографія на Zno.if.ua, якщо вам цікаво розгорнутіше познайомитись з митцем та його діяльністю. З популярних романів можна також почитати «Ворошиловград», «Месопотамія», «Інтернат».1

Facebook Сергій Жадан [офіційна сторінка]

Ну і чому письменники, музиканти, громадські діячі чи то просто публічні люди не можуть любити крафт? Це чудесно, коли всі люди відкривають для себе щось нове в плані різноманіття любого типу продукту.

Вже за місяць від першого фото на Книжковому Арсеналі, 25 липня, я бачу таке stories в Instagram Євгена Турчинова, гітариста та вокаліста гурту «Жадан і Собаки». Розумію, що то не просто екскурсія на броварню і впевнений, що той сюрприз буде чимось цікавеньким.

Instagram Євгена Турчинова

Та ще за один місяць, 16 серпня, броварня Rebrew робить дуже цікавий анонс у себе в соціальних мережах, про розлив свого пива в банку за підтримки проєкту Спро/Буй. Така подія вже понад рік очікується ентузіастами крафту, бо ще з момент релізу першого Beer_Geek_Ale, ставились питання та були різні чутки, ніби то Rebrew розіллються в банку. Але то все залишилось тільки надіями минулого.

Оригінальний пост у Facebook.

Цього ж дня на офіційній сторінці броварні в Instagram, було знято stories на котрому було відмічено сторінку «Жадан і Собаки», що можна було вважати офіційним підтвердженням співпраці. Ця подія отримала зразу хороший відгук у пивній спілці, як мінімум люди з якими спілкувався на цю тематику, вважали цю подію хорошою та цікавою. Кожна різноманітна та унікальна співпраця потребується в увазі, бо це як мінімум старання та ідея створити щось цікаве.

Instagram Rebrew

Але хто ж ці «собаки», та чому про них йде мова?


Гурт було засновано у 2000-му році та спочатку він мав трішки іншу назву, а точніше «Собаки в космосі». З У 2007 році вийшов альбом-компіляція Хор монгольських міліціонерів, для якого різні виконавці, у тому числі й «Собаки в космосі» записали пісні на вірші Сергія Жадана. З цього почалася їхня співпраця.

У 2014 році внаслідок тісної співпраці Сергія Жадана з гуртом «Собаки у космосі» гурт дістав назву «Жадан і Собаки». З цією новою назвою гурт записав два альбоми: Бийся за неї та Пси.2

Facebook Жадана і Собаки

Персонально для мене, гурт пише та релізить крутезні пісні. Рекомендую послухати декілька.

Ну а тепер і можна перейти до пива під музикальний супровід гурту.


Само собою було дуже цікаво скуштувати результат такої співпраці. Враховуючи, що Rebrew вміє робити цікаві варки, що доказано проєктом Beer_Geek_Ale_V1.0 – Cat in Can та Home Rebrewing, та я не гаяв часу і замовив собі пива на сайті Rebrew – https://shop.reformation.beer/

Замовлення оформили неймовірно швидко та вже наступного дня я мав свої банки пива та один розливний ПЕТ свіжозвареного пива Жадан і Собаки Session IPA. Як повідомляє пивна соціальна мережа Untappd, то це “IPA, зварений спільно з рок-гуртом «Жадан і Собаки». Легкий, питкий, з насиченим цитрусово-фруктовим ароматом завдяки сухому охмеленню Idaho 7 та Amarillo.”

Замовив спеціально свіжий налив в ПЕТ та банку, щоб порівняти різницю, хоча у висновку різниці майже ніякої не відчув. В банці відчувалась трішки краще ароматика, але це не суттєва різниця та з відмінністю коректного наливу в банку, думаю, це можлива варіація результату. Але знову наголошую, це тільки моє враження та суб’єктивна думка, щодо цього пива.

Пінна шапка в пиві досить стійка, можна сказати, що десь середня по стійкості. При дегустації дуже файно відкривається хмільна ароматика, хоча тіло пива є м’яким, помірно сухим, що робить його дуже соковитим та у висновку неймовірно питким. Приємний посмак, який залишає виразний цитрусовий профіль.

Для дегустації цього пива було обрано рекомендований келих та чесно можу сказати, що пиво неймовірно швидко створює бажання випити його ще. Це дуже хороше та чисте сесійне IPA. Якщо брати опис з BJCP, то в категорії 21B. Спеціальний ІРА (Specialty IPA) це пиво отримує хороший дзеркальний результат. Цитую:
“Загальне враження: по балансу це упізнаваний
ІРА, охмелене, гірке, досить сухе пиво з якоюсь
додатковою рисою, яка вирізняє його зі
стандартних категорій. Повинен бути питким,
незалежно від підвиду. Надмірні різкість і важкість будуть вадами, оскільки яскраві смаки і аромати борюкатимуться з хмелем та іншими складниками.”
3 Якщо вам цікаво, то Стилевий довідник можна почитати або звантажити >ТУТ<.

Мені дуже подобається, коли пиво має за собою якусь історію або несе якусь екстра мету, крім того, щоб задовольнити смакові побажання споживача. У випадку цієї співпраці, частина коштів з продажу цього пива піде на підтримку волонтерської діяльності гурту «Жадан і Собаки» на Сході України.

Отже, купуючи це пиво, ви не тільки будете смакувати чудесним пивним результатом, а й будете частково помагати робити хорошу справу. Коли поєднується корисне з приємним, це завжди дуже добре.


Жадан і Собаки Session IPA – це пиво, яке хочеться бачити доступним на постійній основі. Один з тих релізів, яким хочеться напитись поки є, та сумувати коли не буде. Дуже надіюсь, що його зможуть скуштувати якомога більше людей та вони залишаться також задоволені пивним результатом цієї співпраці. Приємно бачити своєрідний кросовер двох реальностей, які ніколи не були далекими один від одного. Бо на музичних концертах завжди хотілось мати баночку або келих смачного пива, чому і надіюсь в майбутньому. Хочеться бачити більше цікавих варок та співпраць різного напрямку митців. Від музикантів до письменників, художників, спортсменів, громадських діячів, шеф-кухарів, науковців та просто зацікавлених у цій сфері людей. Крафтова революція в Україні продовжується навіть у такі складні часи пандемії і кожен з вас є її учасником. Думаю, що далі буде ще цікавіше.


P.s. – з релізом цього пива, було розлито в банки вже знайомі сорти пива від Rebrew:
Kupava Wheat 0.33
Hathor Cappuccino Milk Stout 0.33
Freyja Raspberry Berliner Weisse 0.33
Waka Milkshake IPA 0.33
Popelka Lager 0.5


Дякую моїм Патреонам котрі підтримують проєкт та мотивують розвиватись та викладати все більше і більше матеріалу.
Якщо у вас є бажання стати Патреоном проєкту або підтримати проєкт добровільним донатом, то ви це можете зробити >ТУТ<!

#ЛюбиКрафтовеСпоживайПомірно
#ПідтримуйЛокальнийКрафт

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.


Ресурси:
1. Wikipedia – Сергій Жадан.
2. Wikipedia – Жадан і Собаки.
3. Стилевий довідник BJCP.