Booze #20 – Пивні посиденьки vol.2

Пивні посиденьки – це розгалуження категорії постів «Booze», де буде викладатись інформація з простих випивань пива на кухні чи десь інше, але в добавку будуть інколи пейрінги з їжею, думки нав’язані тією чи іншою пивною позицією, коментарі пивоварів про своє пиво, просто пивна дегустація та враження.


У цих пивних посиденьках мені пощастило скуштувати 3 реально цікавих релізи, котрі пов’язані з трьома різними крутими проєктами. Хочеться зазначити, що смачне пиво створює бажання пити його більше та більше, тому не забувайте – Люби крафтове – споживай помірно. Починаємо з першої позиції, яка є феноменальним результатом праці багатьох талановитих людей.


Beer_Geek_AleCat in Can
7.6% ABV, 0 IBU

Astro Beer Duck © 2021 Всі права захищені.

Більше 6 місяців пройшло з моменту отримання першої банки цього пива. Хмільна база пропала, хоча ароматика та смак залишаються на рівні. Це дуже круто, коли такого роду пивний реліз продовжує дивувати. Насичена гіркота пропала, але це не створило ніякого негативного враження. Пиво залишається смачним, хоча зараз дивує вже по іншому. Власникам таких банок можу сказати – ви не пожаліли, що відклали їх собі трішки на ейджинг. Дуже надіюсь, що колись ми зможемо скуштувати новий сорт від Beer_Geek_Ale, або нову версію “кота”. В пивній культурі це пиво міцно зайняло своє місце з простим терміном-асоціацією.

Для тих, хто взагалі не знайомий з цим пивом, то в синтезі:
Beer_Geek_Ale – проєкт котрий виконується на базі збору коштів (crowdfunding) , який став наслідком ідеї того, щоб зібрати зацікавлених осіб з пивної культури та зварити цікаве пиво спільними зусиллями.”

Якщо вам цікаво, то у мене є стаття з детальним описом та різними цікавинками про це пиво, інфо графіками та просто цікавий лонгрід. А ще там є багато фото котиків краудфаундерів цього проєкту. Прочитати можна тут: ТЕКСТ!

Astro Beer Duck © 2021 Всі права захищені.

Саме по собі пиво неймовірно смачне та нагадує позитивну частину крафтової культури в Україні.
Наразі Олександр має новий цікавий проєкт, а точніше він відкрив свій ботл шоп у Києві – The Dealer Bottle Shop Kyiv. Про цей проєкт вже дуже скоро розповім вам в окремому пості.

THE DEALER | Bottle Shop Kyiv © 2021 Всі права захищені.

Silver Spoon Brewery4 Horseman: Pale
10% ABV, 0 IBU

Astro Beer Duck © 2021 Всі права захищені.

Для себе я відкрив цю пивоварню не дуже давно, але краще пізно ніж ніколи. Мені подобається, як старання та експерименти приводять до цікавих результатів. До прикладу, Malinowy Mjødok був неймовірно цікавим та специфічним. Якість продукту та приємний фінальний результат завойовують місце для цікавих експериментів та поєднань. Наступну позицію точно буде поєднувати з якоюс стравою.

Трішки слів про пиво та ідею

Silver Spoon Brewery: «Це мала бути (і майже була) серія з 4-х напоїв, що репрезентують 4-х вершників апокаліпсису:

Білий вершник – дуже міцне і солодке пшеничне вино.
Чорний вершник – black IPA з сорго та бананами на африканських дріжджах Помбе.
Рудий вершник – брегот з малиною та перцем чілі.
Блідий вершник – сайсер з ананасом.

На жаль, етикетки з вершниками ми намалювали тільки на перші три.
І з них, як на мій смак, вийшов тільки білий вершник, так що я його варив ще раз.

Блідий вершник мені самому теж подобається, але на жаль в нас сайсери не дуже люблять чомусь.»


Я не маю у своєму досвіді багато випитих сайсерів, як і мідів взагальному, але можу сказати, що ароматиці виразні медові соти, дуже насичений запах. Легенькі яблука в смаку, хміль майже не відчувається. Алко приємно сприймається. Виразна кислинка у післясмаку. Дуже цікавий результат і з радістю відкрию для себе інші сайсери та міди. Дякую за можливість скуштувати такий пивний реліз.

Astro Beer Duck © 2021 Всі права захищені.

Коли я пив цей сайсер, то на фоні грала музика, яка створила аудіо-пейрінг до пива. Неймовірно чудесний трек від Mogwai – Stanley Kubrick.


Browar Rockmill x ДідькоFRIEND OR FOE?
12% ABV, 0 IBU

Astro Beer Duck © 2021 Всі права захищені.

Торф’яний екстаз. 5-й вимір всесвіту, де смак напою заставляє відкрити нові вміння та досягнути небаченого потенціалу вміння. Між 6-им та 7-м колом «Чистилища Данте Аліг’єрі», без надії на те, що пляшка знову якимось дивом наповниться – я відкриваю останню пляшку зі своїх резервів та наливаю її в келих. Хто читав попередні мої пости та взагалі слідкує за моїм проєктом, то знає, що FRIEND OR FOE? є одним з моїх улюблених пивних релізів і випивати його для мене завжди неймовірний досвід. Чому? Бо це пиво має неймовірний баланс між торф’яним маслом.

Ось вам трішки інсайдерської інфи про пиво.

ABD: Що ви очікували від цього пива? Ви готували його з ідеєю отримати такий унікальний та особливий результат? Чи був такий успіх для вас сюрпризом?
M.R.: Ми давно думали про те, щоб створити щось надзвичайно торф’яне і надзвичайно збалансоване одночасно. Нашою метою було виготовити пиво з надзвичайно високим вмістом BLG (плато) з твердою торф’яністю та додатковими ароматами, які могли б збалансувати його. Потім з нами зв’язався Євген Біліченко, який розповів нам про пивоварню Дідько та про себе і ця ідея зробити унікальний колаб стала реальністю. До цього моменту не було такого моменту поєднання двох чудесних векторів пивних культрур зі своїх реалій. У нашого пивовара вже був заздалегідь підготовлений “торф’яний” рецепт, але Євгеній взяв важливу участь, і його внесок та ідея серйозно змінили рецепт і надали цьому пиву більше «Дідькововського смаку» та темних ноток, які потрібно було вдосконалити та завершити в цілому. Зрештою, “Дідько” – це демон зі старих слов’янських переказів та вірувань, тож це було належним поєднанням. Ми просто прагнули зробити пиво, яке б зацінили фанати торфу у пиві, так і шанувальники складних, але більш врівноважених імперських стаутів. Звичайно, ми усвідомлюємо, що цей жанр пива є досить унікальним та особливим, тому ми точно не очікували такої суєти навколо нього, не кажучи вже про весь успіх та різні нагороди, які нам було дано після релізу.

Astro Beer Duck © 2021 Всі права захищені.

ABD: Коли ви зрозуміли, що це пиво – феноменальне, чи думали ви над розширенням лінійки FRIEND or FOE? Можливо, якась така сама база, але новий експеримент? Також, унікальна етикетка пива, зроблена Someart, є своєрідним FATALITY для біргіків. Ті дрібні деталі, але водночас – прості відтінки які маскують таємничість.
MR: Правда в тому, що під час усього процесу у нас було невелике відчуття, що це пиво може бути бомбою, тому ми ретельно вирішили вибрати відповідну ілюстрацію, яка буде розміщена на етикетці, а також те, що ми можемо зробити фізично на пляшці, щоб зробити це ще більш привабливо для нашої аудиторії. Вибравши «Дружні обличчя» – приголомшливу роботу Someart, який є дивовижним та відомим вуличним художником з Познані, ми визначилися з назвою, яка трохи заробляє на суперечках щодо українських та польських відносин протягом історії та сучасності. Крім того, пиво настільки унікальне, що ви його або любите, або ненавидите, іншого варіанту немає. Підбиваючи підсумки, назва FRIEND or FOE? (Друг чи ворог?) стає все більш і більш очевидним, і ми залишили її такою. Наші друзі із дружньої друкарської компанії запропонували найкращий спосіб представити ілюстрацію на етикетці (відтінки, золоті та порожні очі та рельєфний матеріал етикетки), і це було «в яблучко»! Ми були зачаровані тим, як це виглядало, і сподівались, що люди оцінять і смак, і вигляд.

Browar Rockmill, Someart Copyright © 2021 Всі права захищені.

Різні нагороди, включаючи нагороди за дизайн, говорять про нашу спільну роботу і є найбільшими спонукачами до досягнення ще кращих результатів із наступними пивами. Ми думали про те, можливо, не розширювати серію, оскільки це пиво є єдиним, але більше намагаємось експериментувати з використанням різних бочок для наступної партії. Не кажучи вже про купу запитань та пропозицій, надісланих шанувальниками цього пива щодо того, які бочки нам слід використовувати, і як змінити смак та ще більше поглибити його. Ми прочитали кожен коментар і взяли їх до серйозного розгляду інформації. Результати будуть відомі, можливо, навіть наприкінці цього року;)


ABD: Дякую вам за цей результат та чекає з нетерпінням, коли буде випущена нова партія!
M.R.: Дякую, наступна партія вже знаходиться на останній фазі планування, це означає, що через кілька місяців вона повинна бути готова. Але притримайте своїх коней, їх не буде стільки, скільки з 1-ї партії, і це тому, що, як вже згадувалося раніше, більша частина результат з цкт потраплятиме в різні бочки. В які? Я не анонсую до наступної зими. Продовжуйте здогадуватися та терпляче очікуйте 🙂


Astro Beer Duck © 2021 Всі права захищені.

До цього пива в плані пейрінгу я рекомендую проволоне пікканте – це різновид сиру проволоне, який має специфічну суху структуру, яка робить з нього напівтвердий тип сиру, який приємно омивається торф’яною базою, а димок доповнює перченість сиру.

Як варіант також буде цікава копчена версія проволоне. Солодка на жаль не дуже приємна у поєднанні.

Astro Beer Duck © 2021 Всі права захищені.

FRIEND or FOE? – залишиться одним з моїх улюблених пивних позицій, і для написання цього тексту я використав всі свої резерви, тому час поповнятись. В Україні пиво можна інколи знайти на сайті Didko.com.ua, або у деяких ботлшопах чи онлайн магазинах. Дякую пивоварні Rockmill та Дідько за такий неймовірний результат.


Дякую моїм Патреонам котрі підтримують проєкт та мотивують розвиватись
та викладати все більше і більше матеріалу.
Якщо у вас є бажання стати Патреоном проєкту або підтримати проєкт
добровільним донатом, то ви це можете зробити ТУТ!

#ЛюбиКрафтовеСпоживайПомірно
#ПідтримуйЛокальнийКрафт

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.