Booze #17 – Кіно до пива, або навпаки ч.1

Відколи себе пам’ятаю, кіно та телебачення завжди були частинкою мене. Спочатку це були просто фонові сприйняття інформації, бо вся концентрація йшла на іграшки чи щось інше. З часом мені відкрили існування дисків з кіно та серіалами на Петрівці. Коли приїжджала нова партія цих дисків, то це завжди було свято.

Мабуть, якість тих дисків і заставила відкрити для себе кінотеатр, де можна було подивитись фільми в хорошій якості та отримати більше емоцій та вражень після перегляду. Я не пам’ятаю, що це була за стрічка, але дивився я її точно в кінотеатрі Джерело, доля якого наразі мені невідома. Але вже тоді всередині, ті дерев’яні крісла відправляли тебе кудись в незнайоме минуле.

dzerkalo.media ©

Паралельно в цей період почали відкривати не дуже такі легальні зали для перегляду досить нового кіно. Ці події розгорнули нові горизонти та можливості перегляду стрічок, котрі були недоступні або просто не попадали до малого міста.

Але достатньо моїх історій та перейдемо до основного. Актуально нічого не змінилось, я і надалі обожнюю кіно і частенько це мій фон, як і музика. З модерною доступністю різноманітних платформ, кіно можна дивитись легально та на різноманітних платформах.
Частенько я собі організовую цікавий пивний пейринг до кіно. Фундамент пейрингу – суто персональні рішення, або те, що є в наявності в холодильнику. Тому сприймайте це більше як кросовер пивного світу та кінематографу у казуальному поєднанні. Розповім трішки про стрічки та й пиво.


Квадрат (2017)
англ. The Square

Стрічка: Квадрат (англ. The Square).
Рік релізу: 2017
Жанр: Драма, Сатира
Режисер: Рубен Естлунд (швед.Ruben Östlund)
Мова стрічки: англійська, шведська, данська

Cюжет по Wikipedia

«Крістіан працює куратором музею сучасного мистецтва. Він розлучений і виховує двох доньок. Одного разу у Крістіана крадуть телефон і гаманець. Вистеживши апарат через додаток, він разом з колегою вирушає на своїй модній Теслі вершити справедливість у бідний район Стокгольма. Він розпихає по поштових скриньках надруковане попередження «Я знаю, що ти вкрав мій телефон і гаманець» та називає місце, куди необхідно повернути речі. Він не очікує на успіх затії, але він також не очікує й на інші події, які чекають його попереду.»

Квадрат (фільм, 2017) – Wikipedia

Сюжет після перегляду

Вікіпедія дуже стисло передає сюжет, але, мабуть, це тому, що сюжетного сенсового опису важко придумати.

Це кіно являється неймовірним результатом того, як можна втиснути в одну стрічку велику кількість ідей та спроб донести концепції та посилання різних напрямків. Надіюсь передати те, що зміг сам зрозуміти, а якщо у вас будуть питання чи бажання до дискусії, це можна зробити під постом цього тексту у соціальних мережах. Радий буду поспілкуватись.

Отже, основні дії відбуваються навколо музею сучасного мистецтва та його куратора Крістіана (Клас Банг). Вже з перших хвилин легко відчути полігамність подій та зрозуміти, що на деякі питання не буде дано відповіді. Такий потік ситуацій створює ілюзії реальності та зближає сильно глядача з картинкою, тому, що зазвичай в реальності багато дій та ситуації не несуть якихось конкретних відповідей чи їх важливість для нас не відіграє якоїсь ролі (приклад Крістіана, який спить в музеї).

The Square (2017)

Квадрат, це нова виставка в цьому музеї, і концепція яку хочуть донести цим експонатом, це сенс квадрату, як місце де панує довіра та рівноправність. В середині квадрата у всіх рівні права та обов’язки. Хоча основна ідея, це те, що народжується в цьому квадраті, що глядач починає бачити у його присутності.

На фоні подій виставки, паралельно відбувається основна дія. Це крадіжка телефону, гаманця та запонок Крістіана, яка відбулась в момент гарно зіграної події на вулиці, яка у собі показувала ніби акт погоні за дівчиною, в якому все було дуже добре сплановано, і Крістіан у висновку залишається без всього, що було у його кишенях та на його рукавах. Крадіжка може символізувати безвідповідальність публічних людей, які розуміють важливість своїх дій тільки після втрати важливого.

The Square (2017)

Враження? Конфуз

Виставка яка проходить в музеї та крадіжка, дзеркально показують актуально ситуацію людства та мистецтва, як і кожна сцена, яка залишає глядача без відповіді. Розписувати кожну сцену буде абсурдно, бо багато висновків та бачень можуть сприйматись дуже суб’єктивно, тому раджу вам подивитись цю стрічку, бо вона варта уваги тих, хто шукає кіно для цікавих роздумів та персональних висновків. Можна знайти дуже багато моментів, де форма квадрату викладається на другорядний план, але доповнює сцени та створю контакт з формою на підсвідомому рівні. Алегорії осіб порівнюються у порівняння вірянин та релігії, грішників та їх пробачення, минулого важливого та актуального нікому не цікавого, соціальних пірамід та фальшивості наших можливостей. Стрічка заставляє дуже уважно вдивлятись в нюанси на картинці, після того, як все більше залишає сцени без конкретної відповіді.

Я вибрав для опису вражень якраз це кіно, як першим, бо такі фільми дуже гарно допомагають залишитись після перегляду з хорошою порцією думок та відкриває чисті листи для висновків.

The Square (2017)

Пейрінг

Berryland – Rhubarb Ale
5.3% ABV, 9.4 IBU.

Як і перший вибір кіно, тут відбувся пейрінг пива до повторного перегляду стрічки. Berryland, як пивна позиція, бо це щось нове. Займаючись сидрами, медами та різного роду експериментами – скуштувати пивну позицію було дивно, але приємно. Хоча ще осінню 2019-го я пробував перший експеримент пивного релізу, за цей період вміння зварити цікаве пиво набрали гарний вектор і вийшов хороший результат.

Мав нагоду скуштувати його декілька раз, і можу сказати, що це дуже цікавий результат. Принаймні він має своє місце на полиці дегустацій до кіно. Всі актуальні позиції Berryland – ТУТ.

До пива смачно буде у поєднанні: солодкий періжечок ( 🙂 ) з вишневим варенням, картопляне п’юре з гострим соусом та котлетою з нуту, кеш’ю.


TEНƎꓕ (2020)
англ. Tenet

Стрічка: Тенет (англ. Tenet).
Рік релізу: 2020
Жанр: Бойовик, трилер, фантастика
Режисер: Крістофер Нолан (англ.Christopher Nolan)
Мова стрічки: англійська,українська

Cюжет по Wikipedia

«Озброєний єдиним словом — Тенет — головний герой бореться за виживання усього світу. Він подорожує оповитим сутінками світом міжнародного шпигунства з єдиною місією, яка розгорнеться за межами реального часу. Це не подорож крізь час. Це інверсія.»

Tенет (фільм, 2020) – Wikipedia

Після перегляду

У цій стрічці зразу відчутно своєрідний почерк Крістофера Нолана. Своєрідний вайб, який складно сплутати з іншим режисером. Чистота картинки, сильний акцент на атмосферу та робота з аудіо.

Ну після перегляду, чесно скажу, був трішки шокований стан. Мабуть, перш за все, бо це єдина стрічка, котру я очікував у 2020-му і на яку пішов в кінотеатр.

У цій стрічці присутні кадри в національній опері, тобто події відбуваються частково в Україні, хоча знімали їх не в Україні, але це нюанси. “Поліція” написано на формі, ой вже прогрес, але Нолан зміг передати настрій локацій дуже добре. Візуально, це просто неймовірно.

Враження

Коли фінальний результат доносить чудесну гармонію різних спектрів роботи над проєктом, то це створює настрій. Настрій у фільму дуже напружений. Навіть в моменти доповнення історії, відчувається, що контакт з нестабільним та не дуже хорошим майбутнім – завжди присутній на картинці. Глядач починає розуміти наслідки чогось, що має статись і зв’язок речей, які знаходяться в актуальному, хоча ті речі по суті нам були передані з майбутнього…. О ні, я не буду старатись вам пояснити часовий сенс фільму, зв’язок тих чи інших персонажів та рух в ту чи іншу сторону інверсії. Це те, що вам потрібно відчути самим. Цей своєрідний вайб неймовірно створює повне занурення в стрічку.

Зрозуміло та дивно, що актори вчились битись так, щоб це виглядало задом на перед, вчились бігати так, щоб на картинці все виглядало гармонійно, Нолан знову вкладав частинку себе, щоб показати бачення своєї ідеї максимально реалістично – все це поєднує в собі неймовірно стрічку, яку персонально я вже переглянув 4 рази, і знаю, що для мене ця стрічка буде тою, яку можна багато раз переглядати та завжди кайфувати від кіно.

Актуально Тенет доступний на багатьох стрімінгових сервісах, як до прикладу на Sweet Tv – за 80 грн. (це не реклама!).

Саундтрек до стрічки написав Ludwig Goransson та один з основих треків ви можете послухати ось тут:


Пейрінг

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Varvar + SvarZavar – Terroir Series: Bakhmut
7% ABV, 15 IBU.

Бочковий реліз від Varvar у колаборації з SvarZavar. Пиво з українськими дикими дріжджами. Уже можна сказати стабільно, бочкові релізи від Varvar можуть донести цікаві та круті результати. Bakhmut не буде вийнятком, але і не є чимось екстра особливим – це просто дуже крута бочкова колаборація, яка надіюсь буде в майбутньому розвиватись і ми побачимо більше варок з локальними дріжджами та цікавими бочками.

Я зміг замовити собі 3 пляшки, та не пожалів про таке рішення. Бельгійський стиль, неймовірно насичений аромат, дуже добра терпкість у смаку, приємні нотки бочки та неймовірна ароматика у посмаку – терті яблучка на посмаженому чорному хлібі.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

До пива смачно буде у поєднанні: гострий хумус з гречаним хлібом або кукурудзяним лавашем, гуакамоле з тунцем на брускетті, чіпси з броколі.


28 днів по тому (2002)
англ. 28 Days Later

Стрічка: 28 днів по тому (англ. 28 days later).
Рік релізу: 2002
Жанр: Трилер, жахи, фантастика
Режисер: Деніел «Денні» Бойл (англ.Daniel “Danny” Boyle)
Мова стрічки: англійська

Cюжет по Wikipedia

«Активісти руху захисту прав тварин здійснили наліт на дослідницьку лабораторію з метою звільнити піддослідних тварин. Інфікований невідомим вірусом шимпанзе кусає одну з активісток, вона перетворюється на зомбі, вбиває активістів-порушників і тікає з лабораторії.

28 днів по тому головний герой Джим виходить з коми, опинившись в покинутій усіма лікарні. Вийшовши на вулицю, Джим бачить, що Лондон повністю обезлюднів»

28 днів по тому (фільм, 2002) – Wikipedia

Після перегляду

Одна з найважливіших стрічок у моєму свідомому житті. Перш за все це тому, що я з нього і почав трішки свою любов до «іншого» кіно. Навіть більш любов до британського кінематографа (йогобуде багатенько в майбутніх постах). Ця стрічка не знімалась для великого екрана, щоб заполонити серця мільйонів, а була своєрідним артхаусом. В бюджет у 8 млн $ вона збирає майже 83 млн $ і Дені Бойл, який вже колись заявив про себе своєю стрічкою «На голці» («Трейнспотинг», англ. «Trainspotting»), та показав, що він мож знімати цікаве кіно в тому жанрі – ця стрічка змінила трішки бачення цього жанру, відкрила дорогу Кілліану Мерфі до Голлівуду та показала іншим, що інколи не потрібно сотні мільйонів, щоб знати шедевр.

Indiependent ©

Неймовірно сильна акторська гра доповнює чудесну реалістичну картинку, яку створює результат фільмування на DV камеру, котра допомогла їм передати атмосферу реалізму у цьому пост апокаліптичному хаосі. Дуже проста та інколи на розмита картинка може комусь навіть здатись, що це якийсь треш фільм, але у ньому все гармонійно. Від початку до кінця історія покладена легко та з метою не залишити глядача з екстра питанням – хтось заражається, його зразу вбивають.

Проблема цього вірусу у фільмі, що він буквально за лічені хвилини перетворює зараженого на зомбі, але не такого повільного та тупого. Ці зомбі швидкі, сильні, завжди активні та завжди голодні.

Indiependent ©

Стрічка передає неймовірну гармонію пустоти та безнадії. Хоча що може бути кращим, за тихі вулиці та спокій у такому великому місті, як Лондон.

Фільм вартий уваги перш за все, бо має неймовірно круту історію та передає чудесний зомбі-екшн, в якому не тільки кров та розпач, а й приємна картинка та хороша акторська гра. Зомбі в кіно також живенькі та зможуть заставити вас переживати за героїв стрічки.


Враження

Особисто вважаю цю стрічку канонічною та неймовірно сильною. Вона залишає кисло-солодкий присмак та показує нам, як потрібно думати. Більше думати, бо якраз в моменти коли людина проявляє свою тупість та робить якусь фігню – стається неймовірно погана річ з тією людиною, і це хороший приклад для того, яке не робити, коли по вулиці гулятимуть зомбі.

Як і інші пост апокаліптичні стрічки, тут присутні своєрідні моменти фантастики та сюрреалізму, хоча колись ми не могли представити, що світ зупиниться і всі будуть переживати схожі моменти. Чим зараз не схожа ситуація?!

Навіть, якщо це стрічка про зомбі, вона несе за собою класичне посилання та меседж, який можна трактувати десь так – «Надія помирає останньою, а зомбі від голоду через 28 днів».

Це вже один з класиків жанру та фільм, який на мою думку є крутезним каноном, як можна зняти круту історію про зомбі. Що не можу сказати про продовження фільму, яке називається «28 тижнів по тому» і є дуже недотягнутим продовженням, яке має неймовірно складну концепцію, кучу дірок у сценарії та, на мою думку, є провалом у спробі запустити франшизу-доєчку, яка буде приносити багато грошей.


Пейрінг

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

2085-5 – Fake Brett IPA
5% ABV, 45 IBU.

Пиво з яким я готовий зустрічати кінець світу. Ну окей, я почну з нього. Мій фудпейрінг до кінця світу, мабуть, складався не тільки з одного пива, але цей пиво точно було б цьому списку.

Fake Brett IPA який я зазначаю, це трішки оновлений рецепт першої версії цього пива. Набагато смачніше за попередню версію пиво, яке показало вміння Назара Дребота (співзасновника пивоварні 2085) – зварити іпашку, яка знесе з ніг. Пиво, яке після того, як скуштував – хочеться замовити ще і ще. Як то кажуть в народі – літрами.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Вміщаємось зручніше, включаємо радіо Апокаліпсис і насолоджуємось хрустким та насиченим пивом від 2085. Якщо пивоварня з майбутнього, та вони повернулись у минуле, щоб варити пиво то є 2 сторони розвитку ситуації. Все буде добре, як мінімум до 2085 року, тому видихаємо. В майбутньому буде гірше ніж зараз, тому ловимо момент та смакуємо приємне пиво в банці.

Актуально Fake Brett IPA є на WEBSITE та в telegram BOT від пивоварні.

До пива смачно буде у поєднанні: канапки з топленим брі, сирна дошка твердих сирів, тунець з оливками.


Мені подобається ходити в кінотеатр. Особливо, коли можна насолодитись чимось цікавим, розслабитись та відключитись від реальності. Поринути у світ креативності та нонсенсу, пережити моменти саспенсу та злетіти разом з основним персонажем в космос. Не зриватись емоційно через пластикові емоції оверхайпнутих акторів та просто подивитись фільму класу Б і не напрягатись.

Дуже надіюсь пройде складний період для кіноіндустрії і ми вже скоро знову зможемо нормально залетіти в кінозал на 12-у частину Форсажу або на якийсь скучний 18-й епізод Зоряних Війн.

Всім здоров’я тонами.


Дякую моїм Патреонам котрі підтримують проект та мотивують розвиватись та викладати все більше і більше матеріалу.
Якщо у вас є бажання стати Патреоном проекту або підтримати проект добровільним донатом, то ви це можете зробити ТУТ!

#ЛюбиКрафтовеСпоживайПомірно
#ПідтримуйЛокальнийКрафт

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.