Booze #15 – Bruschetta 2

Мікроремарка щодо тексту – це моя суб’єктивна думка та тільки мої враження.

Текст про брускетту був моїм першим в цьому розділі Booze. Тому вирішив поділитись з вами ще одним цікавим, на моє бачення, фудпейрінгом, який можна організувати у вигляді хорошого аперитиву, ну або як вийшло у нашому випадку, це був прям повноцінний обід. Отже, Брускетта 2: вендетта.

Приготування та продукти

Цього разу я використав максимально продуктів з одного магазину, і це був Сільпо. І ні, це не промо, а просто можливість реально повторити схожий рецепт, якщо там закупити все в один похід. Почнемо з бази брускетти. Я вирішив зробити 2 варіанти. Один легкий та дуже літній. Другий – жирніший та насичений.

Для приготування першої бази потрібно трішки більше степів, тому постараюсь описати докладніше. Отже:
– Зелений кабачок
– Рожевий помідор
– Бринза класична
– Цибуля сіянка
– Зелені оливки
– Томатна паста
– Орегано (Орігано)

(На картинках можна рухати стрілочками, щоб відкривати інгредієнти або екстра опис)

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

На кожну брускетту я нарізав середню кількість продуктів, у пропорцій до товщини брускетти. Це допоможе, як у візуальності продукту, так і в зручності у споживанні. Нарізавши ці продукти, потрібно підсмажити тільки кабачок. Рівень прожарювання – персональний. Віддаю перевагу середньому рівню. Нарізавши продукти, настає досить цікавий момент. Багато хто готує брускетти із подрібненим до рівня “майже” паштету продуктом. Вважаю, що для такого результату потрібно використовувати подрібнювач для цибулі, але ви можете використовувати любий інструмент. Основне, щоб у результаті не було пюре.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Після того як подрібнили вище вказані продукти, додаємо чайну ложку пасти і робимо дрібний овочевий мікс більш “мастильним”. У висновку ця база вже готова і може приступити до основи брускетти.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Для основи такого роду брускетти, як і в більшості хлібних позицій, надаю перевагу гречаному хлібу. Він допомагає з часом більше смакувати топінгом на ньому, бо смак стає звичним, і можна порівнювати щось для вас уже знайоме, але з різною начинкою. При кожному укусі це гарно виражається і створює контраст для смакових рецепторів. Виробляйте собі якусь звичну складову, до якої можна порівняти нові смаки. Це допоможе вам розуміти різницю та розбиратись у контрасті продуктів.

Хліб не потрібно сильно смажити, але це також на персональний вибір. Останній раз, коли перевертається хліб, то мінімально додається олія на обидві сторони, олія також на вибір. У нашому випадку це була оливкова. Товщина брускетти також впливає на скільки ви любите, щоб база хрустіла чи була м’якою. Чим товщий хліб, тим більше буде заглиблюватися олія в основу і менш хрусткішою буде брускетта.

Після того як приготувались брускетти, їх потрібно покласти трішки відпочити від вогню та посипати мінімально гімалайською рожевою сіллю. Вона просочиться разом з олією, і не потрібно буде додатково додавати вкінці.

Беремо першу базу, намазуємо її на хліб та добряче посипаємо орегано.

Для другої варіації все набагато простіше:
– Оливковий хумус
– Камембер (м’який, 60% жирності)
– Копечена паприка

Як основна база на брускетту намащуємо оливковий хумус, який буде йти першим. Потім швидко готується м’який камембер. Його бажано смажити на розпеченій сковорідці. Час приготування досить швидкий, бо обрали ми м’який тип. Основне брати круглу основу. яку можна буде поділити на двох. ЇЇ легко нарізати та покласти на брускетту, якщо їй дати також відпочити 2 хвилини. Після того, як оливковий хумус максимально покрито сиром камембер, можна в мінімальній кількості посипати сир копченою паприкою. Вона є дуже цікавим додатком до хумусу, але кількість її має бут дуже суб’єктивною, бо копчена паприка дуже на любителя. Тому краще попередньо її скуштувати, якщо ніколи не пробували.

І ось наш результат. 2 повністю різні по смаковій базі брускетти, котрі готові до фудпейрінгу з пивом.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

ПОЄДНАННЯ З ПИВОМ

Отже, по пивному фудпейрінгу. Я обрав 2 пива від Varvar, бо вже пробував початково їх на смак, і зазвичай поєднувати страву краще з пивом, в якому ви впевнені в плані як мінімум стилістики та смакової бази. Для першої позиції, я вибрав:

Varvar – Hoppy Lager, Lager – IPL, OG 14,5%, ABV 5%, IBU 16.
Помірно охмелений, неймовірно питкий і якраз супер до свіжих овочів.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Обрав я цю позицію, маючи перед закупами вже якусь базу смакових вражень. Фудпейрінг в більшості випадків неймовірно персональний, але вибираючи ту чи іншу позицію, потрібно хоч якось розуміти чого очікувати від поєднання їжі та пива. Тому такий варіант від Varvar, який є дуже хорошим по одиниці гіркоти та приємним по своїй базі, буде чудесним поєднанням для овочевої бази у помідорній пасті на смаженому гречаному хлібі. При дегустації, ця пивна позиція гарно доповняє оливкову гіркоту та цибулеву перчинку. Кабачок гарно розкриває свої обсмажені нотки з питкою базою лагера.

Varvar – Citra APA, Pale Ale – American, OG 14,5%, ABV 5%, IBU 16.
Чудесний баланс гіркоти та насиченості. Якраз те, що потрібно для терпкого хумусу та м’якого і жирного сиру камембер.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Це поєднання було одним з найкращих, в плані простих рецептів, котрі не потребували високої кухні. Насичена хмільна гірчинка, котра дуже гарно покривається копченістю паприки та неймовірним поєднанням камемберу з хумосом (це якщо спочатку випити пива). Якщо спочатку скуштувати брускетту, то перебільшена жирність сиру приємно омивається яскравою хмільною базою, яка гарно відкривається коректною температурою пива. Чудесне поєднання і дуже цікаво створює баланс у споживанні страви та пива.

ВИСНОВОК ТА ВРАЖЕННЯ

Висновок може бути тільки одним – більше цікавих поєднань їжі та пива, якщо є така можливість. Більше цікавих кулінарних спроб, щоб зрозуміти ті чи інші нотки пивних позицій, котрі відкриваються дякуючи різним поєднанням зі стравами чи навпаки.

У персональних враженнях можу висловити такі висновки:

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Для мене точно фаворитом у смаковому рішенні поєднання ЇЖІ з пивом є перший варіант. Дзеркально логічно, другий варіант є фаворитом поєднання ПИВА з їжею. Мабуть моя логіка буде полягати у насиченості та різнобарвності страв та напою. У першому випадку, хоча пиво було неймовірно приємним, їжа весь час виділялась та пиво її доповняло. У випадку з другою позицією, пиво було неймовірно синергічним, але пропорційно страва доповняла пиво. Це дуже складне бачення та розуміння двох речей, котрі у наслідку тієї чи іншої дії – створюють суцільні враження. Враження, котрі для всіх нас будуть різними та дуже персональними.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Тому цей текст про брускетту та її фудепейрінг з пивом, це просто ще один приклад того, як можна зробити, бо варіацій та експериментів може бути неймовірно багато. Це точно не має бути якийсь супер дорогий продукт, чи неймовірно лімітований імпорт. У висновку цього фудпейрінгу ви не маєте відкрити комусь очі на смакоту того чи іншого продукту, але ви можете поділитись вашими враженнями, якщо вам дуже сподобалось.

Буду відвертий з вами, у мене було багато невдалих фудпейрінгів, особливо коли я міг робити експерименти працюючи на кухні в пабі, що не залишало якихось негативних відгуків чи наслідків. Тільки персональні розчарування та замітки. Тому не бійтесь спробувати щось цікаве в плані поєднання пива та їжі.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Наприклад у випадку з сиром на другій брускетті, він буде краще виражатись зі своєю скоринкою, яку я персонально не люблю, тому для експерименту зробив 2 варіанти, і вони мають різні смакові результати. Тому, якщо вам цікаво скуштувати ту чи іншу варіацію, то не бійтесь витягувати фінальний результат під свої вподобання. Як і пропорційно залишайте місце для чогось нового, або старого недооціненого.

У створенні легкого рецепта, персонально бачу важливість тільки в тому, щоб не було якоїсь виразної конфліктності в інгредієнтах. А так, то все тільки на ваш смак та вибір.

Пробуйте нові поєднання їжі та пива і пам’ятайте, що споживати треба помірно та у задоволення.


Соціальні мережі пивоварні.

Дякую моїм Патреонам котрі підтримують проєкт та мотивують розвиватись та викладати все більше і більше матеріалу.
Якщо у вас є бажання стати Патреоном або підтримати проєкт добровільним донатом, то ви це можете зробити ТУТ!

#ЛюбиКрафтовеСпоживайПомірно
#ПідтримуйЛокальнийКрафт

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.