Booze #13 – “Мені в пиво поклали ложку горіхового масла”

Мікроремарка щодо тексту – це моя суб’єктивна думка та тільки мої враження.

DESSERT STORM | PASTRY SOUR ALE WITH PEANUT BUTTER BANANA AND MARSHMALLOW

Ні, я не кричу на вас. Це назва нового пива від Ten Men Brewery, пивоварня з міста Вовчанськ, Харківська область. І це пиво являється ще одним експериментом у неофіційному стилі пейстрі саур. Пейстрі перекладається з англійської мови, як випічка. І в цьому є сенс, тому що випиваючи таке пиво, ви можете відчути якраз такі враження, як від якогось смачного десерту чи цікавої випічки. А чи буде вона кислою чи солодкою, це вже залежить від задуманого по ідеї. Персонально для мене, коли вказують “пейстрі саур” то очікування будуть у визначенні яскравої ароматики, яка доповнюється виразною кислинкою після кожного ковтка. Хоча з актуальною позицією було трішки інше враження, але давайте все по черзі.


ДЕСЕРТ НА СТОЛІ

DESSERT STORM | PASTRY SOUR ALE WITH PEANUT BUTTER BANANA AND MARSHMALLOW.
8.2 %, 12 IBU
“Кислий десертний ель з додаванням арахісової пасти, бананів та зефіру.”
Ресурс: untappd.com

Я попросив залишити коментар щодо стилю та цього пивного результату у Сергія Храмцова – менеджера з усіх питань пивоварні Ten Men:

“Важко сказати, що саме надихнуло нас на випуск цього пива – любов до експериментів, а може пошук свого “Я”. Ми весь час у пошуках чогось нового та ось якось ми сиділи та думали з чим би зварити пиво, але щоб воно було незвичайним. Як раз на столі стояли “горіхи” арахіс, а головний пивовар як раз купив банку з арахісовою пастою – ось так й понеслось.

Вже потім ми почали шукати, хто ще варив з арахісовою пастою пиво, виявилось що такого пива достатньо на американському ринку. Отже, що саме ще додати ми визначились вже по ходу, до того ж, маршмелоу у нас був вже і в інших сортах, тому чому б зефір не зробити тим, що пов’язує наші сорти.

Самим важким моментом було питання де взяти пасту, та як її додавати до пива. Її було знайдено у достатній кількості та додано дуже багато.

Ми надіємось, що це пиво зможе викликати цікаві враження та буде хорошим досвідом в наших експериментальних сортах.”


TRINITY

Отже, в момент написання тексту, а це 5 днів після релізу пива – в соціальній мережі Untappd, пиво виривається в ТОП-20 з середньою оцінкою в 4.4. Але це ще дуже попередні результати, хоча якраз тому, що це вже не перший хороший результат у цьому роді експериментів, ця пивна позиція викликає інтерес та зацікавлення у дегустації.

Вже було зварено та релізнуто 2 пивні позиції у цій варіації стилістики та напряму експериментів:

BERRY SMOOTHIE: MCB | TRIPLE PASTRY GOSE WITH MARSHMALLOW CHERRY BLUEBERRY
8.2%, 18 IBU
Дуже цікаве та хороше у смаку пиво, яке мав можливість скуштувати декілька раз та переконатись в унікальності таких експериментів та фінальних результатів.

Untappd © 2020

BERRY SMOOTHIE: MBR | QUATTRO PASTRY GOSE WITH MARSHMALLOW BLUEBERRY RASPBERRY
9.6%, 18 IBU
Легендарне ТОП-2 пиво в соціальній мережі Untappd, котре, якщо не скуштвав – то не біргік ))) Жартую само собою, але вдалось також дуже цікаво, особливо у виразності алкоголю, коли 9.6% взагалі майже не чути у смаку, то це може призвести до страшних наслідків, якщо не стримуватись та споживати у великих кількостях. Тому пам’ятайте – Любіть кратфове – споживайте помірно!

Untappd © 2020

Нове пиво є третім пивним релізом у цьому напрямку, чи підстилі, чи експериментів у саур стилі. Також пивоварня випустила Marshmallow Stout Pastry Stout, але його я не зміг на жаль скуштувати та він трішки відрізняється по стилістиці, бо йдеться там більше про стаути.

Untappd © 2020

РЕЗУЛЬТАТ ТА ПЕРСОНАЛЬНІ ВРАЖЕННЯ

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

DESSERT STORM | PASTRY SOUR ALE WITH PEANUT BUTTER BANANA AND MARSHMALLOW
8.2%, 12 IBU

Пиво мені вдалось отримати свіжим, але я його відклав до хорошого охолодження та насолодився цим результатом наливши його в келих, який гарно підходить візуально. Так, це естетичне рішення, а не практичне. Неймовірне арахісове масло у смаку, ароматиці та післясмаку. Легкий банан, який відкривається пізніше, але саме основне, гіркуватість відкриється при сильнішому ковтку. Ця гіркуватість якраз дуже складно виражається, що прибирає у цьому пиві очікування по стилістиці. Коли випиваєш це пиво, то якраз відсутність яркої гіркоти та нам очікуваної стабільної базової асоціації з пивом – робить його цікавим результатом. Комусь в ньому може не вистачати гіркоти та воно занадто солодке, комусь стилістика, яка є розгалуженням може бути сумнівною. Реакції на такий результат можуть бути змішані, але це пиво з горіховою пастою, бананами та зефіром. Нюанс у відсутності яркої кислинки не робить з нього не попаданням в стиль, бо стилю як такого офіційно немає і якщо сприймати це як експеримент, то можу зазначити зі своєї сторони – що це було неймовірно смачно, цікаво пити як холодним так і теплим. Чи варто спробувати такий експеримент? Думаю, що так. Не забувайте залишити свій відгук та поділитись вашим враженням про такі експерименти.
Дякую за вашу увагу.

Соціальні мережі пивоварні

Ресурси використані в тексті.
Фото:
Punkraft Facebook
Untappd


Дякую моїм Патреонам котрі підтримують проект та мотивують розвиватись та викладати все більше і більше матеріалу.
Якщо у вас є бажання стати Патреоном проекту або підтримати проект добровільним донатом, то ви це можете зробити ТУТ!

#ЛюбиКрафтовеСпоживайПомірно
#ПідтримуйЛокальнийКрафт

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.