Booze #11 – Untappd.ТОП-5 пивних позицій в Україні по оцінках в Untappd

Мікроремарка щодо тексту – це моя суб’єктивна думка та тільки мої враження.
(Ну і цифри з соціальної мережі Untappd на день публікації тексту, а точніше – 05.07.2020)

Чесно вам скажу, що не дуже люблю я маркування та ієрархії – перший, найліпший, найкращий. Особливо у світі крафтового пива така термінологія може зустрічатись у конфліктному вигляді. Але звертаючи на це зайвий раз увагу, прошу пам’ятати, що найкращий в цьому випадку, це результат оцінок у соціальній мережі Untappd і хтось може бути не згідним з такими результатами. Тому подаю вам весь текст у максимально простому розгорнутому вигляді та бажаю приємного читання.


У цьому тексті ви зможете прочитати про ТОП-5 пивних позицій в Україні по оцінках Untappd. Розіб’ю текст на 2 частини:
– Коротке пояснення про соціальну мережу Untappd.
Топ-5 пивних позицій в Україні по оцінках в Untappd.

Untappd

Untappd – це соціальна мережа де можна ділитись враженнями та оцінками пиву яке споживаєш. Ідейно ця платформа надає можливість поділитись фотографією випитого пива, враженням у вигляді оцінки та коментаря, отримати різного напрямку бейджі, котрі є своєрідною винагородою за ті чи інші споживацькі досягнення. Також платформа легко підключається до поширення оцінки пива в Twitter, Facebook та Instagram Stories. Оцінка пива в Untappd має свою сленгову назву – «check-in» (чекін – як в аеропорту).

В цьому тексті, я розповім про ТОП5 пивних позицій (на актуальний момент – 05.07.2020) по списку Untappd – Top Rated Beer in Ukraine. Для розрахунку такої оцінки використовується формула, результат якої базується на Баєсовій оцінці, а у цьому випадку, цитую пояснення від Untappd:

«У списку представлені найкращі сорти пива, виходячи з нашої середньозваженої формули, яка ефективно оцінює все пиво один проти одного. Для отримання списку пиво повинно мати 150 оцінок або більше. Для отримання додаткової інформації про нашу систему оцінювання, будь ласка, перегляньте наше пояснення.»

А ось і формула.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Отже, Untappd. Доступна, як соціальна мережа у форматі Web або додатками для iOS та Android.

Untappd © 2020

В додатку можна реєструватись через номер телефону чи Facebook на веб версії або завантажити його на смартфони з iOS чи Android (активні посилання).

Як веб так і додаток версії – не простий на перший погляд програми. Треба звикнути та зрозуміти всі процеси, але розібравшись у них, стає дуже легко користуватись ним швидко та викладати інформацію по бажанню.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Коли чекіниш те чи інше пиво, то відкривається можливість заробити різні бейджики. Ці значки-бейджики є винагородою за користування додатком і створює своєрідну структуру внутрішнього колекціонування винагород за те чи інше пиво.
Існує декілька категорій бейджів, котрі можна заробляти випиваючи те чи інше пиво, у ту чи іншу подію чи у специфічних закладах, які мають персональні бейджики для відвідувачів.
Нижче, декілька прикладів бейджів.

Ось коротке візуальне пояснення того, як виглядає чекін перед тим, як в нього можна внести можливу інформацію чи обрати вже готові варіанти.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Пиво оцінюється по шкалі 0.25 для всіх користувачів, а для тих, хто підтримує ініціативу Supporter відкривається можливість оцінювати пиво по шкалі 0.1. Більше про ініціативу Supporter можна дізнатись ТУТ. А коротко, це можливість підтримати фінансово проект Untappd та у вигляді подяки отримати декілька винагород.

В загальному Untappd відіграє досить важливу роль для українського крафтового ринку. Деякі заклади вибирають те чи інше пиво в залежності від відгуків та оцінок. Хоча платформа несе за собою суб’єктивну оцінку пива, та її користувачі можуть мати ті чи інші персональні мотивації у виставленні позитивної чи негативної оцінки – вважаю, що роль свою платформа активно відіграє і це вже добре. А реакція на ту чи іншу оцінку вже може нести за собою різні наслідки.

Більш детальну інформацію про Untappd я надіюсь дуже скоро вам подати у вигляді подкасту, а наразі продовжуємо з нашою Untappd – Top Rated Beer in Ukraine.


Топ-5 пивних позицій в Україні по оцінках в Untappd

На 05.07.2020 ось так виглядають Топ-5 пивних позицій в Україні по оцінках в Untappd:

Untappd © 2020

Отже, починаємо з п’ятого місця.

5.
Varvar Brew / Siren Craft Brew
«Mavka»
Coffee and Coconut Imperial Porter, 11.3%, 50 IBU

Untappd © 2020

Цитую:
«Наш колаб з британцями Siren, якого ми так довго чекали. Перша Mavka народилася неподалік Лондона, а це її київська сестра. В цьому пиві злилися їхній Broken Dream і наш Caribbean Dream, тільки у більшому масштабі. Насичений імперський портер з кавою і кокосом, при чому каву нам обсмажили друзі з місцевої палярні.»

Ресурс: varvarbrew.com/nashe-pivo/periodichni/#beer-2160

Untappd © 2020

Персональні враження: куштував я це пиво 2 рази. І на розлив воно не смакувало так добре, як могло б максимально відкритись, бо пив його в перемішку. Пляшка була першим за вечір і трішки краще сформувала враження, плюс витримка в склі. Неймовірний кокос та насиченість в тілі. 11.3% приємно відкривається у кавовому післясмаку та гарно покривається фінальною кислинкою. Чудесний результат і таке пиво, якого, мабуть, випити багато не можна, але бажано було б регулярно. На момент написання тексту – ще актуальне в онлайн магазині Varvar.


4.
Rebrew / Midnight Project
«Талака (Talaka) Peach Sour Ale»
Sour-Fruited, 7%, 5 IBU

Untappd © 2020

Цитую:
«Талака (укр. – Толока) — це давній звичай колективної допомоги в господарчих роботах. Толока є формою селянської взаємодопомоги, на яку скликають сусідів, родичів і товаришів. Зазвичай толока передбачає частування працівників. За версією деяких етнографів, Толока є жіночим божеством, покровителькою жнив та родючості.Саме у спільній праці з білоруськими пивоварами Midnight Project відбулася наша перша «толока». А вже Толока віддячила нам родючістю у вигляді соковитих персиків. Загалом, разом ще й з молочним закисленням, ми отримали щільний та міцний персиковий Sour Ale, де аромат зводить з розуму, а насичений смак подумки переносить вас у теплі літні місяці.Добра вийшла толока — тепер можна й почастуватися!»

Ресурс: untappd.com/b/rebrew-talaka-talaka-peach-sour-ale/3572550

Untappd © 2020

Персональні враження: я дуже добре пам’ятаю це пиво від Rebrew, бо спробував його перед однією важливою презентацією, воно надало мені трішки мотивації. Персик відкрився максимально м’яко, без конфліктної кислинки. Хороше тіло та помірна терпкість у післясмаку. Цікавий фінальний результат, та неймовірно хороший та питкий саур.


3.
Дідько Brewing Co.
«Black Attack!»
Imperial Stout, 13.7%, 35 IBU

Untappd © 2020

Цитую:
«Жирно, дуже жирно. з такою кількістю чорниці тільки сік робити. Але ви гляньте, щільність 32. Аромат осіжаючий, ягідний. Червоно-кривава щільна піна, Післясмак чорничного смузі з шоколадом. Захований алкоголь, та неймовірно цікава насиченість. Ми варили його на 3 роки Дідька, але самі знаєте шо.»

Ресурс: untappd.com/b/didko-brewing-co-black-attack/3772644

Untappd © 2020

Персональні враження: один із моїх улюблених пивних результатів від пивоварні Дідько. Насичений та дуже ароматний стаут, ягідний рай солоденького післясмаку, який переходить у насичену приємну гірчинку. На момент написання тексту – ще актуальне в онлайн магазині Дідько.


2.
Ten Men Brewery
«BERRY SMOOTHIE: MBR | QUATTRO PASTRY
GOSE WITH MARSHMALLOW
BLUEBERRY RASPBERRY»
Sour – Fruited Gose, 9.6%, 18 IBU

Untappd © 2020

Цитую:(переклад з рос.)
«Щільний і солодкий Гозе з малиною, чорницею і зефіром, в ароматі фруктово-ягідний компот, в смаку чітко вгадуються всі інгредієнти, алкоголь не відчувається.»

Ресурс: untappd.com/b/ten-men-brewery-berry-smoothie-mbr-quattro-pastry-gose-with-marshmallow-blueberry-raspberry/3635258

Untappd © 2020

Персональні враження: Неймовірно соковитий та чудесний sour від Ten Men Brewery. Це пиво на жаль до мене дійшло досить пізно, і скуштував я не під час основного релізу, навколо якого було дуже багато хайпу. Але потім я зрозумів чому був цей хайп. Щільне тіло, яскрава ароматика, чудесна кислинка у післясмаку та неймовірно приховані 9.6%. З цим пивом потрібно бути обережним, бо алкоголь ярко відкривається після 0.3 пива, тому не спішіть а насолоджуйтесь.


1.
Varvar Brew
«Black Bean»
Tonka Imperial Stout, 11%, 40 IBU

Untappd © 2020

Цитую:
«Цей наш трошки Малевич – Black Bean – народився за випуску під чорну-чорну п’ятницю з чорними-чорними бобами тонка, який просто перевернув уявлення, яким може бути стаут. Ці чарівні боби комусь нагадують сушену вишню, комусь корицю, комусь ваніль і все це одночасно. І це, либонь, наше перше пиво, яке з супермаленької партії виросло у повторні випуски, і все це завдяки вашим відгукам. Тому це у повній мірі і ваше пиво.»

Ресурс:varvarbrew.com/nashe-pivo/periodichni/#beer-2091

Untappd © 2020

Персональні враження: Повністю згідний з першим місцем. І хоча я не зміг скуштувати його багато раз, це не змінило моїх вражень та підтвердило славу та розмови про це пиво, яке є неймовірним фінальним результатом. Я ніколи не куштував іншого пива на бобах тонка, тому дуже цікаво буде спробувати інші пивні позиції та зробити порівняння та оцінити схожі пивні результати. Пиво реально було неймовірно питким, і маючи тільки одну банку, не знаючи чи зможу ще його колись випити – кожен ковток набирав уваги та концентрації. Чомусь, коли присутній фактор, що більше не скуштуєш пива – стараєшся більше ним насолодитись. Приємна та дуже насичена кавова база, яка гарно відкриває алкогольний фон. Без якихось конфліктів чи неприємних ноток. Загальний смак та ароматика відкривається при різній температурі по різному, тому варто пити його як і холодним, так і нагрівши його трішки в руках. На момент написання тексту – ще актуальне в онлайн магазині Varvar.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Загальний висновок та міркування

Я повністю згідний з актуальним списком ТОП-5 пивних позицій в Україні по оцінках Untappd. Хоча хотілось б замітити, що існує та існувало дуже багато інших цікавих та неймовірно крутих пивних релізів, котрі варті уваги та того, щоб їх скуштувати. І дуже надіюсь, що наш ринок буде мати нових фаворитів та нових «топчиків», бо наразі є ще дуже багато куди розвиватись та розкривати свій потенціал. З’являються нові пивні проекти, робляться цікаві колаборації, експерименти та досягаються цікаві результати. І чим більше ми будемо бачити яскраві релізи, мати можливості їх спробувати та поділитись враженнями, тим більше це буде мотивувати той чи інший проект робити ще краще, та радувати всіх своїми новинками. Постараюсь зробити порівняння через рік, у 2021.

Думаю, що у складний період, як зараз, вся пивна культура має бути сильною та з мінімальною можливістю та бажанням – підтримувати один одного як можемо. Тому бажаю всім гарних топчиків, цікавих пивних релізів та завжди повних келихів.

Якщо вам сподобався текст і ви можете ним поділитись з іншими в соціальних мережах – буду вам неймовірно вдячний за такого роду підтримку. Дякую.


Соціальні мережі пивоварень:

Дякую моїм Патреонам котрі підтримують проект та мотивують розвиватись та викладати все більше і більше матеріалу.
Якщо у вас є бажання стати Патреоном проекту або підтримати проект добровільним донатом, то ви це можете зробити ТУТ!

#ЛюбиКрафтовеСпоживайПомірно
#ПідтримуйЛокальнийКрафт

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.