Пивна мережа Untappd недавно відсвяткувала свої 10 років. На цей ювілей було запущено досить цікаву ініціативу зі сторони Untappd та Dogfish Head Craft Brewery. Цитую:
“У це важко повірити, але пройшло 10 років з моменту відкриття та реєстрації … минуло 10 років Untappd! Те, що почалося як спосіб відстеження всіх тих сортів пива, відібраних у зразки, відтоді перетворилося на пристрасну спільноту пиволюбів по всьому світу.
З 10-річчям Untappd, що припав на складні часи, ми зробили те, що найкраще роблять любителі крафтового пива … ми розширили смакові вподобання і вирішили вшанувати цю подію зовсім по-новому.
Разом з нашими друзями з пивоварні Dogfish Head Craft Brewery, ми пропонуємо вам унікальне кисле пиво «I Remember My First Check-In», яке відзначає зв’язок спільноти ремісничого пивоваріння. Як давні виробники кислого пива, Dogfish Head створив кислу пивну базу, яка придумана для підтримки всієї екосистеми пивного ремесла – від фермерів, що вирощують інгредієнти, до ремісників, котрі варять пиво та улюблених місцевих барменів, що пропонують ідеальну пропозицію для користувачів Untappd зачекінити це пиво.
Я пам’ятаю, що мій перший чекін – це святкування того, де ми були як спільнота ремісничих пиволюбів і куди йдемо…” (Оригінал)
Перед тим, як розповісти про пиво, залишу вам коротку інформацію про пивоварню та її ідеологію.
(Розмова з Євгеном, засновником проєкту «Finger In Brewery»)
– Коли з’явилось бажання варити крафтове пиво та з чого все починалось?
Бажання приблизно 4 роки тому, тоді якраз з’являлись крафтові українські пивоварні і захотів приєднатися. А почалось з шукання інформації про пивоваріння і вибору обладнання, а це розтягнулось ще на рік з хвостиком, саме тоді познайомився з іншими пивоварами.
– Звідки черпав натхнення для перших кроків?
Переважно з англомовних і польських Youtube каналів про пивоваріння.
– Самий топовий результат та самий дивний в плані твої пивних релізів?
Для мене топовий це барлівайн, хоча в untappd серед моїх пив займає третє місце. На рахунок дивний, то без сумніву NEIPA з буряком.
– Чи є якісь цікаві приклади домашнього пивоваріння, про які може розповісти? Щось дуже унікальне, що ти пробував?
Домашнє пивоваріння дає можливість експериментувати і багато талановитих пивоварів часто видають цікаві взірці, наприклад, на диких дріжджах зібраних десь в степу, або з різними ягодами, фруктами, овочами.
– Що ти хочеш донести своїм пивом до людей?
Що існує величезна кількість різних пивних стилів з унікальними аромо-смаковими характеристиками, на противагу мас-маркету.
– Чи буде цікаво створити у Львові офіційну спілку домашніх пивоварів ? На офіційній основі, я маю на увазі.
Не бачу сенсу обмежуватись тільки Львовом, потрібно створювати у всій Україні. Проводити конкурси домашнього пивоваріння, допомогти новачкам зварити перше пиво. А на рахунок офіційної чи неофіційної так це спірне питання, дома варити пиво ніхто не забороняє, головне не продавати.
– Які у тебе наступні кроки у розвитку своєї домашньої пивоварні ?
Нещодавно зробив такий крок, пройшов курси по пивоварінню, де отримав купу знань. А далі в планах витримувати пиво у бочках з під віскі, вина.
З релізів Finger In завжди стараюсь попасти та скуштувати якісь новинки і можу запевнити, що експерименти це неймовірно цікаво.

Щодо вище згаданого барлівайну – можу підтвердити та зазначити, що це один з найцікавіших релізів у стилістиці, який я куштував на українському ринку пива. Це були неймовірні враження!

ІДЕЯ ВАРКИ
Все почалось просто з дискусії про ініціативу, яка відбулась в чатику Lviv Beer Talks. Інколи просто треба проявити зацікавленість, щоб отримати якийсь фідбек та домовитись про втілення.
Я не був присутній на варці, але при створенні рецепту ми активно спілкувались та візуальну частину в плані верстки на готовому дизайні та друку я взяв на себе. Процес був чудесним і спостерігати за ним віртуально – завжди цікаво. Варити пиво скучно? Та ні. Давайте більше стрімів та відео ваших варок!
ПРОЦЕС
Рішення взяти калину, як локальний продукт був майже найпершим і таки фінальним. Хоча ця варка була експериментальною тому очікували різного.
По базовому рецепту, складові виглядали так:
Пивні характеристики
11-12 Plato
9-15 IBU
3.2-3.6 pH
65-75% RDF
4.5-5.5% ABV
Солод:
2-row – 40-50%
Wheat Malt – 40-50%
Фрукти та овочі:
Свіжі та місцеві – 0-20%
Хміль:
“На вибір до запланованого результату IBU.”
Трави та спеції:
“Нехай ваш місцевий прапор дивака/дивачки летить!” (Англ.)
Дріжджі:
Вибір пивовара
Метод закислення:
Кетл саур з лакто бактеріями.

У фінальному результаті вибору зійшлись обліпиха та калина. Обліпиха залишала прикольну кислинку, а ось у калини виявлялась сильна терпкість.
Після вибору калини відбуваються решта процесів і пиво починає варитись. Вже з перших хвилин вищі сили хотіли щось сказати та ікона Святого Крафтового мало не відвалилась!


Подальше “забобони” та різні знаки ігнорували і цей експеримент мав вдатися, бо всі процеси давали гарні результати.




За результатами та використанні інгредієнтів зварилось таке пиво:
Пивні характеристики
ABV: 5
IBU: 15
OG: 1.046
Ph: 3.4
Солод:
Pilsen, Wheat, Buckwheat
Локальні добавки:
Червона калина (Viburnum opulus)
Хмелі:
Perle, Saphir, Huell Melon
Бактерії:
Lactobacillus Plantarum
Дріжджі:
Fermentis US-05
РЕЗУЛЬТАТ ТА ПЛЯШКУВАННЯ
Після того, як пиво пройшло всі свої процеси та було розлито у пляшки, я вже незабаром відкрив свою першу пляшку без повторного бродіння та карбонізації, тому на фото нижче піна ще не коректно сформована.

Я був неймовірно здивований приємною ароматикою. Калина в чаї, така мокра та насичена. Прямий та дуже різкий запах, який м’яко переходить в кислинку під час першої спроби. Приємна кислинка. Легка терпкість та дуже сильна насиченість у посмаку, яке гарно підкреслює базу цього саура. Мабуть, хотілось трішки більше тіла, але воно все одно дуже цікаве в плані дегустації.

Приємний мутненький колір, трішки осадку, який бажано весь залишити в пляшці (про це написано також на пляшці).


Результат дуже задовільний. Мені сподобалось, що цей пивний реліз не є просто “кисляком”, а таким, яке відкриває трішки нові смакові враження. Калина дуже складна у обробці та для пива є важкою, як додаток. Думаю цей реліз вийшов гарно і вартий тих старань. Неймовірна подяка Жені, який дав можливість взяти участь у створенні такого пива.
Після такого пива хочеться все більше дегустувати домашки та відкривати для себе експерименти.
Соціальні мережі пивоварні:
Дякую моїм Патреонам котрі підтримують проект та мотивують розвиватись та викладати все більше і більше матеріалу.
Якщо у вас є бажання стати Патреоном проекту або підтримати проект добровільним донатом, то ви це можете зробити ТУТ!
#ЛюбиКрафтовеСпоживайПомірно
#ПідтримуйЛокальнийКрафт
Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.