«Punkraft» Pub

Дисклеймер: рецензія на заклад і висловлення думки – являється тільки суб’єктивною, і не задумана для негативного піару чи створення дискомфорту гіпотетичним клієнтам закладу. Проект полягає у покращенні та підтримці світу крафтового пива.

Неодноразово мені повторювали назву «Punkraft» Pub. Більшість людей, котрі казали про хороший заклад з атмосферним проведенням часу, згадували це місце. Коли з’явилась можливість, я вирішив не відкладати на завтра і вирушив до цього закладу.

Знайти заклад було не важко. Користуючись київським метро, дуже легко відшукати його локацію.

Прийшов в обідній час. Ідентифікувати ззовні заклад не було важко, бо на дворі стояли стільці змайстровані з кег від Brewdog.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

В закладі було не дуже багато людей, на цей момент, поясненню цього є розклад:
ПН-ЧТ: 12:00 – 23:30
ПТ: 12:00 – 02:00
СБ: 14:00 – 02:00
НД: 14:00 – 23:30

Присівши за барну стійку, до мене зразу підійшов бартендер, котрий порадив пива та підказав щодо позиції бургера в меню. Хотілось чогось класичного, без особливих унікальних добавок. Вибрав я Beef Burger – ароматна яловичина, копчений бекон, чедер, салат і пікантний соус. Страва подається зі смаженою картоплею фрі, кетчупом. В добавку до страви дають набір зі столових приладів та чорні рукавички, щоб не обляпатись 🙂

В очікуванні свого обіду, я замовив «Sabotage IPA» від «Київської мануфактури пива».

«Sabotage IPA» від «Києвської мануфактури пива»
Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Приємно зауважити – рівень карбонізації в пиві був задовільний і пиво смакувало на всі 100. На дворі було десь 34°C і ця іпашка освіжила початок подорожі у світ крафтової культури в «Punkraft».

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Перші враження від закладу були позитивні, завдяки персоналу, який приємно зустрів та запропонував присісти за барну стійку. Коли декілька людей знаходяться за барною стійкою, і ти не можеш розрізнити їхню ієрархію – то це просто неймовірно круто. Вони всі виглядали адміністраторами, просто бартендерами та хорошими співрозмовниками, котрі готові тобі помогти гарно провести час. В модерній культурі крафтового пива в Україні, особливо в пабах, формація персоналу знаходиться на низькому рівні. Відповідь цьому, мабуть, ховається у відсутності досвіду щодо формації, але такого взагалі не скажеш про «Punkraft». Від моменту коли я зайшов, ні разу не бачив, щоб хтось сидів без роботи, просто стояв чи займався чимось іншим на своєму робочому місці. Весь час був рух та робота. Не буває ніколи такого, щоб не було чим зайнятись. Маючи неодноразовий досвід у цьому напрямі, можу сказати, що в цьому пабі формація персоналу знаходиться на високому рівні.

Поки я чекав свій бургер, я зміг трішки обійти заклад. Тільки в одному залі зробив фото, бо в іншому вже сиділи люди, і не хотілось турбувати. Також біля барної стійки стоїть дуже зручна, в плані логістики, холодильна камера. Можна подивитись, що в ній відбувається і виглядає воно класно.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Потрібно замітити, що в закладі є декілька ігрових автоматів з пінболом, і це приємно надає атмосферу для проведення часу не тільки за пивом, а й у змаганні на найкращий результат.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.
Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Бургер готували приблизно 10-15 хв, і вже до страви я взяв «With love to Lviv 2.0» від «Volta brewery». Освіжаюча з мінімальною гірчинкою вкінці NEIPA.

«With love to Lviv 2.0» від «Volta brewery»
Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Щодо вибору пива та в загальному барної стійки. В закладі є 24 крани на тап і десь 27 пивних позицій в пляшці. На розливі більшість позицій українського крафтового пива, але присутні також імпортні кеги з досить навіть доступною ціною та цікавим вибором. В пляшці можна знайти дуже оригінальний підбір від нішевих пивоварень. На цей момент доступні позиції від таких пивоварень – «Evil Twin Brewing», «Tiny Rebel Brewing Co», «Jolly Pumpkin Artisan Ales», «Marble Beers Ltd» та багато іншого цікавого і смачнючого. Видно, що акцент закладу покладається дуже сильно на якісну подачу якісного продукту. В закладі чисто, руки не липнуть до барної стійки. Добре пиво подається з достатньою кількістю карбонізації. Зручна барна стійка, за якою можна провести цілий день спостерігаючи за процесом розливу пива. Якоюсь мірою, барна стійка є обличчям закладу, і в нашому випадку все було гаразд.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Beef burger
Дуже соковитий бургер з хорошим топінгом без зайвого та чогось екстра супер. Хрустка булка та свіжі інгредієнти смачно поєднуються з соусом середньої пікантності. Хрустка картопля фрі зроблена в класичному стилі та подається окремо з кетчупом.

Ось посилання на МЕНЮ в закладі.
Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Після смачного бургера та хрусткої картоплі фрі, з’явилось бажання омити обідню страву уже знайомою мені позицією «Waka Coconut Milkshake IPA» від «Rebrew». Хоча в закладі була задовільна температура, на дворі було дуже гаряче, і така хейзі Milkshake IPA була хорошим прикладом того, як втамувати свою спрагу.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Щоб отримати відповідь на декілька екстра питань, я зміг вийти на зв’язок з одним із засновників закладу.

Чому паб крафтового пива? Це якийсь персональний розвиток чи level up? Чи були ви пов’язані з крафтовим пивом до цього?

До цього бару я вже мав досвід з крафтовим пивом, будував «Lisopylka» і займався продажами «Varvar». Далі вже з’явилися ідеї спеціалізованого місця з хорошим Крафтом і не тільки вітчизняним, а й хорошим імпортом. Так і з’явився свій бізнес.


Скільки ресурсів йде на формацію персоналу? Це велика проблема у світі крафтового пива в Україні, але у вас бачу все дуже добре. Отже відкривайте всі карти! 🙂

Наша команда – це найголовніше і найцінніше, що є в барі. Секрет успішної команди – людям повинно бути цікаво. Якщо кандидат долає конспекти, які ми даємо при прийнятті на роботу, він якраз і вирішує на скільки йому цікаво йти в цьому напрямку разом з нами.


Наскільки часто відвідувачі готові придбати пляшку за 1200 грн?

Настільки дорогим пивом ми не дуже балуємо наших гостей, але поціновувачі знайдуться завжди.


Чи ніша ваших клієнтів має зацікавлення до імпорту, і взагалі який у вас контингент споживача? Місце ж знаходиться в досить насиченій точці міста.

Місце у нас «за рогом» і до нас потрапляють частіше за порадами від тих хто вже був. Приходять різні люди, багато іноземців, але більшою мірою всіх об’єднує якісний крафт та атмосфера.


У кожного успішного закладу є родзинка, яка відрізняє від рутини нецікавих проектів. Яка ваша родзинка, і хто за нею стоїть?

У нас конкретна ідея – ми підіймаємо рівень культури споживання пива. Також, фішкою можна назвати можливість постійно знайти щось нове на кранах і найбільший вибір імпорту на розлив.


Про ваш заклад згадували багато разів поза межами Києва.Чи плануєте розвивати франшизу та відкривати ваш філіал не в столиці?

У бару є свій дух того приміщення де він знаходитися, навряд чи можна його так просто перенести. Якби інші міста були готові приймати такі проекти, ми б обов’язково щось придумали.


Якщо ні, то які покращення та розвиток плануєте реалізувати у вашому закладі?

Ми кожного дня працюємо над розвитком і намагаємося проводити презентації пива, зустрічі з пивоварами та інші цікаві ініціативи.


Над чим ще потрібно попрацювати та що на вашу думку є безкінечним розвитком для успішного пабу?

Треба працювати з людьми, важливо їх чути і спілкуватися з ними.


Який ваш улюблений сорт пива чи може якась особлива пивоварня, яка до вподоби?

«GONZO – Малина»


Як ви ставитесь до розвитку крафтового пива в Україні? Чого не вистачає? Можливо навпаки щось зайве?

Слабкувато розвинуте домашнє пивоваріння і немає підтримки на державному рівні. Ми якраз виводимо на ринок американського виробника «SS Brew Tech» і будемо змінювати цю ситуацію 🙂


Після позитивних вражень від інтер’єру закладу, але саме основне – смачного пива та їжі, можна сказати, що «Punkraft» є прикладом того як ТРЕБА робити проект, пов’язаний із крафтовим пивом. Розвивати його, надавати хорошої атмосфери. В українському світі крафтового пива дуже складно якісно утримувати свій проект, який буде залишатись динамічним та пропонувати цікаве для споживача. У хлопців та дівчат це получається, і навіть дуже гарно. Надіюсь відвідати ще раз цей заклад і дописати може трішки більше в секції «Booze». Може то буде про івент чи окремо про пляшкове пиво, ще не знаю. Хочу порадити цей паб всім, кому був цікавий цей текст, та пропоную залишити ваші враження у вигляді коменту чи персональної рецензії.

Окремо дякую Антону за можливість на чат, та команді «Punkraft» за гарно проведений час.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Люби крафтове – споживай помірно.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.