«Põhjala» Brewery

Мені завжди було цікаво дізнатись трішки більше інсайдів та цікавих фактів від самих пивоварів, засновників та експертів у сфері. В цьому тексті ви найдете інформацію про «Põhjala» Brewery. Хто вже знайомий з їхнім продуктом, може просто почитати текст про одну з найкращих пивоварень у світі. А кому так інформація буде повністю новою, бажаю гарних вражень.

Розмова ведеться з Enn Parel – Co-founder and CEO of «Põhjala» Brewery
(Співзасновник і генеральний директор «Põhjala» Brewery).

Доброго дня.
Дякую за наданий час на інтерв’ю.
Пиво «Põhjala» є неймовірно бажаним пивним продуктом сучасної крафтової пивної індустрії. Коли все почалося? Хто стоїть в корінні вашого проекту?

Põhjala була заснована в кінці 2011 року чотирма друзями, пивоварами та пивними ентузіастами. Засновниками є Enn Parel, Peeter Keek, Tiit Paananen та Gren Noormets. Перше пиво було контрактним, а в квітні 2014 року ми відкрили першу пивоварню в Талліннському районі Nõmme з 12-годинною системою варіння та 5 x 24 гектолітр у ферментерах. Попит на наше пиво швидко зростав, і до того часу, коли ми закінчили роботу в пивоварні Nõmme, у нас було 18 танків з річною виробничою потужністю близько 5500 гектолітрів .

У грудні 2018 року ми перевезли виробництво до нової пивоварні у Північному Таллінні, а зараз у нас є 50 гектарів пивоварного заводу та 15 цкт з річною виробничою потужністю близько 14 000 гектолітрів.

Фото з сайту – pohjalabeer.com .
«Põhjala» Brewery належать всі авторські права.

Якою була первісна ідея «Põhjala» Brewery? Чи були якісь базові цілі або майлстоуни?

Ми запустили пивоварню, оскільки в 2013 році в Естонії не було місцевого виробництва крафтового пива, і ми хотіли змінити це. Було кілька невеликих пивоварень, які виробляли в основному лагери і “koduõlu” (естонська версія Sahti), але не мали IPA, Imperial Stout та ін.

Також ми ставимо собі за мету зробити естонське пиво всесвітньо відомим, оскільки Естонія має давню традицію пити пиво і входить до 10 найбільших країн пива у світі на душу населення.


Коли ви зрозуміли, що ваш продукт має справжній успіх? Які продукти були найбільш визнані?

Вже наші перші сорти пива («Oö Baltic Porter» та «Rukkirääk Rye Ale») зустріли з великим ентузіазмом і отримали багато уваги від преси. Наше «West Coast IPA Virmalised» стало найбільш продаваним ремісничим пивом в Естонії відразу після його випуску в травні 2014 року.


Як місцеві любителі пива відреагували на пиво «Põhjala», і взагалі, на якому рівні ви позиціювалися в Естонії? Чи це більше визнання в усьому світі?

«Põhjala» є найбільш широко відомим виробником пива в Естонії з моменту початку нашої компанії. Крім того, ми є найвідомішим естонським виробником пива у світі та двічі потрапили до рейтингу (2018, 2019) як один з ТОП 100 кращих пивоварів, по оцінці користувачів Ratebeer.com. Це дозволило нам істотно зрости, і ми зараз настільки масштабні в продукції, як будь-які інші 4 пивоварні в Естонії разом узяті.


Коли я тримав в руках вашу першу пляшку пива, я помітив дуже простий дизайн логотипу. Добре вивчений брендинг навколо простої картини або абстрактно-орієнтованого настрою. Хто працює над ідеями про етикетку?

Наш дизайнер – Marke Saaremets. Він був з нами з самого початку, і всі наші логотипи, етикетки, вебсайт і все, що пов’язано з графікою, є його роботою. Marke також є акціонером компанії.

Фото з сайту – pohjalabeer.com .
«Põhjala» Brewery належать всі авторські права.

Рецепт до успіху – це хороший продукт, який висвітлюється з будь-якого ракурсу – брендинг, реклама, всесвітнє визнання, особливий смак, якісні основні інгредієнти. Ви маєте всі ці частини у вашій пивоварні, і вони працюють відмінно. Які ваші подальші кроки? Чи збираєтеся ви захопити цей світ з якимось новим «чудовиськом» від «Põhjala»? =)

Ми були дійсно орієнтовані на продукт у нашому підході до бізнесу. Ми не слухаємо клієнтів і не розробляємо спеціальних сортів для спеціальних сегментів ринку. Наша філософія полягає в тому, щоб варити пиво, яке ми хотіли б пити самі і як давні пивні поціновувачі, ми знаємо пиво, і здається, що людям подобається те, що нам подобається. Коротко кажучи. Ми варимо пиво, випускаємо його, і якщо споживачам це до вподоби, ми знову його варимо. Якщо їм не смакує фінальний продукт, ми не будемо його знову варити. Отже, це досить простий підхід.


Більша частина вашого експорту вже всесвітньо продається. Чи захоплюєтеся ви якоюсь країною зокрема? Можливо ви отримуєте деяке натхнення звідти?

Так, абсолютно – ми були по всьому світу для пивних фестивалів і скуштували багато різних місцевих сортів пива. США, як колиска пивоваріння, завжди надихали нас, і Великобританія робить деякі з кращих сортів пива у світі. І хоча ми дійсно не пили багато бельгійських стилів, ми вважаємо, що Бельгія також має одну з провідних пивних культур на планеті.

Фото з сайту – pohjalabeer.com .
«Põhjala» Brewery належать всі авторські права.

Вважаю, що після створення нішевого продукту дуже важко підтримувати якість і рівень, який ви зараз спозиціонуєте Скільки людей працюють на пивоварні «Põhjala» і взагалі у вашій компанії?

Для нас це дуже важлива послідовність. Ми багато вклали в нову технологію пивоваріння в новій пивоварні та регулярно дегустуємо та аналізуємо, щоб наші пива були послідовно хорошими. У нас є штатний менеджер з якості й лабораторії та маємо сучасну лабораторію на місці, де ми проводимо всі хімічні, фізичні та мікробіологічні дослідження.

Тепер ми маємо 7 осіб, що працюють у виробництві, 5  у сфері продажів та маркетингу, 3 в управлінні. Зі сторони нашого taproom, ми маємо 22 людей, таким чином нас майже 40 людей разом. Створення taproom стало для нас великою зміною, оскільки тепер ми маємо удвічі більше співробітників.

Фото з сайту – pohjalabeer.com .
«Põhjala» Brewery належать всі авторські права.
Більше інформації про пиво можна найти на сайті пивоварні.

Розкажіть про пивний продукт. У вас він розділений на секції. Як ви їх можете описати?

«Core range» (Основний асортимент) – це пиво, яке ми виробляємо найбільше, і  воно завжди доступне.

Фото з сайту – pohjalabeer.com .
«Põhjala» Brewery належать всі авторські права.
Більше інформації про пиво можна найти на сайті пивоварні.

«Specials» (Спеціальні варки) – це ряд сезонних, одноразових та спільних сортів пива, які продаються, виходять на продаж і більше не повертають, поки ми не вирішимо їх знову приготувати.

Фото з сайту – pohjalabeer.com .
«Põhjala» Brewery належать всі авторські права.
Більше інформації про пиво можна найти на сайті пивоварні.

«Forest Series» (Лісова варка) – це особливий асортимент пива, в якому використовуються інгредієнти, які виробляються з естонських лісів – майже 70% території Естонії покрито лісами та болотами, і ми живемо дуже близько до природи. Особисто для мене ліс – це церква, куди я йду, щоб знайти душевний спокій. Тому ми хочемо показати цю лісову культуру в нашому пиві.

Фото з сайту – pohjalabeer.com .
«Põhjala» Brewery належать всі авторські права.
Більше інформації про пиво можна найти на сайті пивоварні.

«Cellar Series» (Варка з пивниці) – це цілий ряд пива настояного в бочці, в основному з високим вмістом алкоголю, і витримуються вони від 4 до 24 місяців в дубових бочках, які застосовувались для витримки іншого напою перед пивом. Найбільше ми використовуємо бочки з бурбонами та коньяками, а також від хересу Pedro Ximenez, портвейну, десертного вина та ін.

Фото з сайту – pohjalabeer.com .
«Põhjala» Brewery належать всі авторські права.
Більше інформації про пиво можна найти на сайті пивоварні.

Яке ваше пиво є найуспішнішим, з того яке ви варили? Хто зараз легенда на вершині гори?

Наше найкраще в продажі пиво – «West Coast IPA Virmalised» (Aurora Borealis в перекладі).

Але, можливо, пиво, яке завоювало нам найбільшу популярність, – це «Rukkivein»(Rye Wine, що вариться з 70% жита і витримане у бочках з житнього віскі), «Sajand» (The Century – житній балтійський портер, зварений до 100-річчя незалежності Естонії, витриманий у бочках коньяку – серед 50 кращих сортів пива у світі у 2018 році від користувачів Ratebeer.com), «Must Kuld» (Black Gold) – наш знаменитий гладкий і шоколадний porter, який постійно проголошувався серед кращих портерів у світі.


Нещодавно ви відкрили Põhjala Taproom. Де він розташований і на чому він спеціалізується?

Taproom знаходиться в тій же будівлі з новою пивоварнею, в районі Peetri 5, Tallinn.

У нас в Естонії є найбільший вибір ремісничих сортів пива (24 крани), кухня, зосереджена навколо Техаського барбекю, і приватна сауна, яку можуть замовити наші клієнти. Це було дуже успішно з моменту відкриття і є найпопулярнішим новим місцем у Таллінні в ці дні.

Фото з сайту – pohjalabeer.com .
«Põhjala» Brewery належать всі авторські права.

Що ви думаєте про сучасну крафтову пивоварну промисловість як про тенденцію, що розвивається, і про можливість створення певного бізнес-рішення? Як ви думаєте, це буде працювати для людей, які думають в першу чергу про $$$?

Я щиро вважаю, що для досягнення успіху пивоварного заводу, проект повинен бути заснований людьми, які є пристрасними до пива. Я бачив приклади (невдалих) ремісничих пивоварень, які були створені інвестиційними фондами, як просто підприємства.

Пиво – це такий емоційний напій, що для того, щоб бути успішним, потрібно жити пивом. Це те, що ми робимо, і нашим печінкам не дуже легко через це 🙂


Ви коли-небудь були в Україні та, можливо, скуштували будь-яку з наших пивних продуктів? Що вам сподобалося, якщо так?

На жаль, я був в Україні лише один раз, це була Одеса ще в 2008 році, і тоді не було жодного крафтового пива, яке б могло бути легко доступним:) Але Київ визначено в списку місць, які я хочу відвідати.


Будь-які поради людям, які починають нано-пивоварню або навіть великий комерційний рівень варіння?

Пораду, яку ми отримали від декількох людей, коли ми почали варити пиво – ніколи не стартувати із малих об’ємів. Ми ігнорували цю пораду і витратили близько 5 років, розширюючись поступово і намагались не відставати від попиту.

Я б також додав пристрасну сторону для поради – якщо ви не захоплені пивом, не запускайте пивоварню. Вам не доведеться ризикувати своїми грошима і здоров’ям, і ви потрапляєте в справді вимогливу роботу, якщо ви не пристрасні. Можна просто пити добре пиво, яке робили інші, і бути щасливим.

Також, подумайте глобально. У світі існує 25 000 пивоварних заводів, і якщо ви не впевнені, що ваш продукт витримає проти великої пивоварні, ви мабуть не матимете успіху. Дізнайтесь думку не тільки ваших друзів, але й експертів з пивної індустрії чи біргіків. Починайте як контрактна пивоварня, і якщо у вас є “вбивчий” продукт з ваших рук і попит перевищує пропозицію, тільки потім будуйте свою пивоварню.


Сподіваюся одного дня відвідати вашу пивоварню і скуштувати справді цікаві поєднання пива та їжі у вашому taproom-і.

Будь ласка!


Розмова велась з Enn Parel
Co-founder
and CEO of «Põhjala» Brewery
(Співзасновник
і генеральний директор «Põhjala» Brewery )


В статті було використано фотографії з сайту – pohjalabeer.com

Люби крафтове – споживай помірно.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.