Гастровечір – Пиво та Їжа

Одного вечора мені повідомили, що буде проводитись цікава дегустація пива. Стараюсь організовувати завчасно відвідування таких івентів, але цього разу, мав як і час, так і можливість. Після зустрічі та дегустації я познайомився з Богданом Павлюхом.


За деякий період, ми зустрілись і вирішили об’єднати наші можливості та знання, щоб організувати вечір цікавого фудпейрінгу, який у висновку називався «Гастровечір – Пиво та Їжа».

Ми постаралися поєднати різні сорти пива та їжі в одне суцільне меню, котре б могло дати можливість відвідувачам скуштувати підібране пиво під страву, котра була спеціально приготовлена шеф- кухарем Русланом Сорочинським.


Сама локація, де проводився івент, була неймовірно затишною та атмосферною. Можливість мати свій окремий зал, великий стіл, гарне освітлення, простір для цікавих розмов – це дуже круто і надихає. У цьому випадку, локація надала багато підтримки, як духовної (в плані атмосфери), так і організаційної (в плані відкритості до таких івентів).
«Park. Art of Rest» – відпочинковий комплекс, який знаходиться у парковій зоні, та являється проектом холдингу «Акурат».

Фото з Facebook – Park. Art of rest

На івент прийшли люди з різним досвідом дегустації крафтового пива. Хтось вже куштував добряче, а комусь цей продукт ще не дуже добре знайомий. Така аудиторія дає велику можливість організувати «Гастровечір» з різних інформативних аспектів.


Фото – Рома Кулинич. Локація – «Park. Art of Rest».

Почали наш «Гастровечір» зі своєрідної варіації «закуски-аперитиву». Оливковий топенад, пате та грінки в комбінації з «Blanche de Blanche» (Witbier, 13 IBU, 4.8%.) від «Varvar Brewery» (м.Київ).

«Blanche de Blanche» має весняний, свіжий присмак, з нотками цитрусових та охмелений «Sorachi Ace» (Японський хміль). Саме такий вибір був прийнятий для першої позиції. Легкий оливковий топенад з добре обсмаженими грінками, котрі ззовні мали трішки хрустку шкоринку, але були дуже м’якими в основі + свіженький Witbier від «Varvar Brewery».

Фото – Рома Кулинич. Локація – «Park. Art of Rest».

Фото – Рома Кулинич. Локація – «Park. Art of Rest».

Друга позиція в нашому меню була такою:
Реберця у медовій глазурі з «Ципа 100» (DIPA, 122 IBU, 7.9%) від «Гуцульська крафтова броварня Ципа» (с.Кваси). Щільна база дуже сильно охмеленого пива від Гуцульської крафтової броварні – результат продукту звареному на хмелі «Ella».

Примітно виділяють контраст м’які реберця в солодкій оболонці від медової глазурі, в результаті чого, ми отримуємо другу позицію спрямовану в більш насичених смакових відчуттях. З однієї сторони, «Ципа 100» може бути занадто міцним пивом як для другої позиції, але в цьому і була мета нашого івенту – зробити все по наростанню насиченості і не тільки. Дати зрозуміти, що страви з меню доповнюють смаковий результат споживання крафтового пива, як і пивна позиція – доповнює смак спеціально приготовленого кулінарного витвору.

Фото – Рома Кулинич. Локація – «Park. Art of Rest».


В модерному світі крафтового пива термін – «Beer and food pairing» пояснюється, як поєднання пивного продукту та їжі з точки зору смаку. Існує багато тексту, блогів, книжок, котрі тлумачать по різному бачення фінального рішення до фудпейрінгу. Але, щонайважливіше, взяти до уваги – точка зору смаку. У людей бувають різні смакові вподобання, тому найти правильне рішення зазвичай досить важко. І якраз, це відкриває новий горизонт і дає можливість людям, які оперують у сфері ресторації та пивній індустрії, знаходити найкращі мікси та створення цікавих меню, котре можна запропонувати людям, на ґрунті базових поєднань продуктів різного дегустаційного напрямку. Хорошим прикладом цього – наша третя позиція в меню.

Фото – Рома Кулинич. Локація – «Park. Art of Rest».

«Brugse Zot Dubbel» (Belgian Dubbel – 27 IBU, 7.5%) є частиною пивної серії «Brugse Zot» від «De Halve Maan» (м.Брюгге, Бельгія). Парою для цієї пивної позиції: був медальйон з яловичини з перченим барбекю та кукурудзяним пюре.

Фото – Рома Кулинич. Локація – «Park. Art of Rest».

Пивна позиція приємно відкриває свій хмарно-рубіновий колір, в котрому приховані іскринки карамельного присмаку, які омиваються середньо-низьким рівнем гіркоти.
У цьому випадку, дуже збалансований до смаку підбір, як напою так і страви. Ця позиція відвідувачам сподобалась найбільше.


Фото – Рома Кулинич. Локація – «Park. Art of Rest».

Остання позиція в нашому меню:
«Anchor Porter» (American Porter – 40 IBU, 5.6%. Дебют цього Портера відбувся 1972 році.) від знаменитої на весь світ пивоварні «Anchor Brewery» (м.Сан-Франциско, США) та шоколадний фондан. Цей десерт, неймовірно лагідно доповнює, насичений з присмаком ірису – Портер від «Anchor Brewery».

Фото – Рома Кулинич. Локація – «Park. Art of Rest».

Десерт у поєднанні з портером, дуже хороший мікс для закінчення «Гастровечора – Пиво та Їжа». Позитивний фідбек та мінімальна дискусія, щодо пива та страв, були закінченням нашого івенту.


Після цього вечора я забрав із собою великий «мішок досвіду». Це був мій перший івент, котрий була можливість провести в Україні. У мене був багаторазовий досвід, схожих івентів за кордоном. Більшість проводились в пабі, де я працював, тобто зона комфорту була масштабніша. Тому надіюсь, що «Гастровечір» буде організовуватись, і розвиток схожого напрямку буде завжди тільки позитивним.

Приготування страв було на найвищому рівні, і за це, хочу ще раз подякувати Руслану Сорочинському – Ваші страви були неймовірно смачні та гармонійно поєднувались до пивних позицій.”

Найбільше дякую Богдану Павлюху, за можливість провести такий івент в приємній та унікальній локації «Park. Art of Rest» – “Ціную великі старання, та поважаю твою підтримку розвитку цікавих проектів.”


Окремо хотів подякувати Рома Кулинич, за чудесні фото з івенту.

Фото – Рома Кулинич. Локація – «Park. Art of Rest».

Люби крафтове – споживай помірно

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.