Фудпейрінг – Pizza & Beer

Піцерія «ТІСТО»

Фото з Facebook @Tistopizza

Цікаво та повчально тестувати колаборації професіоналів у своєму ділі. Коли я почув про меню «Pizza and beer pairing menu», то дуже загорівся ідеєю скуштувати неаполітанської піци з підібраним українським крафтовим пивом.

З продуктом в піцерії “ТІСТО” вже знайомий, і дуже подобається ідея такого цікавого поєднання. Над цим екстраменю працювали Юрій Заставний (Співзасновник «Театр Пива Правда») та Артем Яценко (Співзасновник піцерії «ТІСТО»). Як результат такої цікавої співпраці, народились такі позиції в меню:
(Опис взято з сайту tistopizza.com.ua)

Гаваї + Львівський Народний Ель
Легка основа світлого елю, звареного в бельгійському стилі, повністю з українських інгредієнтів, з цитрусовим післясмаком, добре поєднюється з печеним ананасом і рум’яною, локальною шинкою.

М‘ясна з зеленню + Батяр ІРА
М‘ясна з зеленню різноманіття м‘ясних, з насиченим смаком інгредієнтів в поєднанні з томатною основою піци, – добре підходить західноамериканський IPA з вираженим хмільним ароматом.

Медово-цибулева + American Wheat
Насичений пшеничний ель з вираженим ароматом тропічних фруктів вдало поєднується з комбінацією маринованої синьої цибулі, медом, волоський горіх та локальною салямі.

Салямі з пепероні + Обама
Класика відома з кінофільмів. Пікантність піци з салямі ідеально збалансовується насиченим стаутом з приємною гіркуватістю.

Super Cheesy BBQ + Червоні очі
Подвійна порція сиру ементаль та крафтовий пікантний соус BBQ добре підходить до червоного елю з приємною гіркуватістю та нотками цитрусових в ароматі.


Як перший варіант, я взяв останню позицію, а точніше
«Super Cheesy BBQ + Червоні очі». Бувши вже добре знайомим з пивом «Червоні Очі» від «Правда» (між іншим, золота медаль – Brussels Beer Challenge 2016, Бельгія), не сумнівався у якості пивного вибору.

Бокал під пиво не дуже сподобався, але пивна шапка утворилась, а це вже добре.
Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Кожного разу, коли в минулому бували в закладі або замовляли піцу на дім, то саме тісто та продукти використані для топінгу, сервіс – були на рівні. Для тих хто не знає, неаполітанська піца це традиційний варіант піци, не той який ми звикли бачити на ринку ресторанного рівня. Існує дуже багато персональних та класичних правил приготування цього типу піци. Наприклад, помідори, котрі мають використовуватись для томатної основи піци, мають бути з типу «San Marzano». Персонально, не люблю різних соусів на піці, але в цьому випадку він доповнював рецепт.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.
До

Мікс класичного аромату цитрусового смаку у «Червоні Очі» та насичений сплеск рецепторів від «Super Cheesy BBQ» не дали часу друзям навіть скуштувати одного слайса моє піци. Все було дуже файно і цікаво.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.
Після

На жаль, скуштувати більше ніж однієї позиції того вечора у мене не було більше можливості. Піца дуже ситна, насичена хорошим настроєм та мотивацією на прогулянку містом.

Заклад візуально трішки може нагадати маленьку італійську «траторію» – маленькі столики, низька стеля, домашня атмосфера.

Фото з Facebook @Tistopizza

Але на цьому дегустація «Pizza and beer pairing menu» не закінчувалась. Я хотів скуштувати ще одну позицію, і буквально за декілька тижнів я повернувся з хорошою компанією для тестування другої позиції.

Друга позиції дегустації цього меню:
«Медово-цибулева + American Wheat». Вибір досить цікавий персонально, бо до цього я не мав змоги скуштувати цю пивну позицію. Але очікування виявились задовільними.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Перед тим, як замовляти попросив принести інший бокал до пива, і це взагалі не було проблемою. Щось типу сніфтера гарно підійшло до цього сорту пива.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Цього разу я поділився піцою, але готовий був сам її з’їсти без зупинки. Щоб не заплутати по назві – «American Wheat» по своєму стилі займає позицію Pale Wheat Ale, це не класичний Wheat Beer. Вже варто спробувати.

У висновку всі залишились задоволеними. Оперативність подачі, атмосфера, фінальний чек – все це зробило проведений час, позитивним.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Дуже радий, що відбуваються такі колаборації, котрі дуже чітко підкреслюють, в якому напрямку розвивається як і крафтове пиво, так і локальні заклади, котрі мають за ідею більше ніж просто якісний продукт. Хочеться бачити більше цікавих колаборацій після того, як скуштував 2 позиції з «Pizza and beer pairing menu». Надіюсь, що в майбутньому така ідеологія буде розвиватись в різних напрямках і буде чимось стабільним та приємно-цікавим для спроби.

Дякую персоналу піцерії «ТІСТО» за гарно проведений час і якісний продукт.
Окремо дякую Юрію Заставному та Артему Яценко, за те що реалізовують цікаві проекти в локальному масштабі використовуючи свій досвід у сфері в котрій оперують. Це дуже круто, і надіюсь якомога більше людей зможуть затестити ваше «Pizza and beer pairing menu».

Люби крафтове – споживай помірно.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.