«Львівські домашні пивовари»

Перша зустріч

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

У модерному світі крафтового пива, домашні пивовари відіграють дуже велику роль, бо найцікавіші експерименти народжуються з малих варок, котрі дають неочікувані результати. Основні знання у варінні пива появляються, після того як щільно виучуються процеси, інгредієнти, сорти хмеля та обсмаження солоду. Як результат таких процесів, я мав круту можливість побувати на дегустації таких продуктів від «Львівських домашників».

Хто це такі? Перш за все великі фанати пивної культури. В народі їх також можна називати «beer geeks», хоча цей термін можна використовувати у багатьох інших різних спектрах цього значення. Я б назвав їх більше фанатами того, що є «якісний та правильний продукт».

На зустріч прийшло не дуже багато людей, спілка наразі не велика, але це з однієї сторони і краще, була можливість зі всіма обговорити про їхній продукт та історію їхніх проектів:

BeerCoin By Funduk – варить з кінця 2016-го року. Об’є́м – 30 літрів.

Zinchuk – варить з кінця 2017-го року. Уже було зроблено приблизно 30 варок. Об’є́м – 20 літрів на виході.

Kot Brau – перша варка була в березні 2018-го року. Об’є́м 20 літрів

Finger In – варить з серпня 2018-го року. Приблизно 3 варки на місяць. Об’є́м 50 літрів, на виході 25 літрів.

KRYPA Brewhouse– варить з 2019-го року.

Хлопці несуть за собою величезний багаж знань в плані варіння та теорії ремісничого пива. Критика та чітка думка щодо продуктів, котрі ми дегустували за весь вечір, була полігранною, але конструктивно-правильною.

Паб «Drunken Качка» надав можливість провести таку зустріч, за що їм окремо вельми вдячний, за віру у розвиток крафтового пива у різних розгалуженнях.

Декілька пляшок пива, котре було на дегустації від домашників.
Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Пивні позиції мали єдине поєднання, за яким ці сорти пива були зварені. Можна сказати це була колабораційна варка, в котрій стиль і дріжджі мали бути одинакові. В середньому кінечний результат мав бути в ABV 6%.  Але найцікавіше в таких процесах, це різні результати, отже найбільше в плані ABV получилось 9%. Контраст був відчутний, але тільки в результаті, стиль пива відповідав завданню.

Хронологія пивної дегустації виглядала так:
(Лінки на Untappd результатів та пивоварень можна найти в списку)

Віддільні 2 пива, котрі були скуштовані під час дегустаіції:

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Персонально, дуже важко вибрати фаворита під час цього вечора дегустацій. Кожне пиво давало своєрідний унікальний смак. Як видно по конкретній ситуації вище, то майже всі пивні позиції мають схожий результат. Остання позиція, хоча і має ABV 9%, але має задовільний результат приємний у всіх планах. Як і по смаку, так і по фінальному присмаку після ковтка. Опис продукту на пряму з тим, хто його варив, це мабуть найкраще що може бути в плані дегустації. Деталі щодо процесів, проблеми (якщо вони були) під час варки та персональне задоволення і вердикт самого пивовара.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.
Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Цікавий факт:

В США більшість модерних пивних проектів зароджуються з домашнього пивоваріння. Процес вивчення та освоєння цього ремесла від А до Я, є дуже важливим у формуванні правильних процесів, виправлення помилок, створення нових та задовільних фінальних продуктів.

Основною ідеєю цієї зустрічі була спроба зварити пиво в одному стилі, котра була реалізована правильно, як на мою думку. Вечір був насичений величезною кількістю дискусій та можливістю узнати багато нового від великого персонального досвіду пивоварів та всіх, хто був присутній.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Хороший настрій, оскільки змагання за кращий результат не було, був гарантований. Персонально, було дуже цікаво спостерігати за таким івентом. Почути багато нового про хімію варки, та відчути як частинка персональності кожного пивовара вкладена в продукт, котрий вони роблять із задоволенням та ідеєю.

Як буде розвиватись домашнє варіння ремісничого пива? Поки існує планування та бажання створювати щось унікальне, поки неймовірно відверте ставлення до свого продукту буде нішою цієї культури, то таким проектам буде легко покоряти нові вершини, відкривати для себе нові смаки та розгалуження в сортах, які можуть бути зварені.

Хороший приклад хорошого настрою!
Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Фотографія, яку можете побачити вище, підтверджує задовільний результат цього вечора, і хочу скористатись можливістю подяки Сегрію Кандибі за те, що запросив на цей цікавий та інформативний вечір.

Якщо вам буде цікаво більше дізнатись про їхні продукти, або просто поспілкуватись про культуру домашнього пивоваріння – слідкуй за фестивалем Craft Beer & Vinyl Music Festival 2019 [відкриття сезону].

Люби крафтове – споживай помірно.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.