Ляна Мицько

Що таке Лінія Втечі? Хто і куди тікає?
Це така уява, шо кожен робить шось оригінальне в житті, втікає від чогось буденного. Але куди б ти не втікав, – все одно береш себе собою, того це все ілюзія.

Як народилась перша ідея створення музичного івенту? З чого все починалось?
В 2009, коли після закриття Ляльки не було досить довго ніяких музичних подій. І з’явилася інформація, шо мають зносити трамвайне депо, я захотіла якось його захистити. Далі – все як в тумані, і ми вже робимо там перший фестиваль. Лінія Втечі.

Яка локація на той період, була стабільною для твоїх івентів?
Я навіть винесла в окремий розділ місця, якось згадувала де ми були, де помітили територію. Ше того року були концерти в кавярнях Арсенальська і Кофеїн, в Старушці, в підземному переході, в руїнах теплоелектростанції на сихові. Так приблизно воно і понеслося, невідомими раніше шляхами.

Коли ти зрозуміла, що займатись організацією концертів та різних івентів – це твоє покликання і твоє майбутнє?
Я досі цього не зрозуміла. Паралельно з тим навіть робила каву, поки була артом в кавярні, носила цеглу, організовувала мітинги, писала статті, досліджувала культуру як науковиця. Завжди шукаю шось шо робити цікаво – наразі це концерти і можливо якісь културотворчі речі, ближчі до педагогіки.

Якщо сьогодні заборонять організовувати івенти – чим будеш займатись?
Як можна заборонити те, шо є абсолютно органічним і винакає само по собі? Підемо тоді робити сучасне мистецтво по квартирах, кулуарах і на вулиці. Але наразі йдемо легальними шляхами, – пробуємо зробити арт-центр разом з містом. Сподіваюся, якогось тоталітаризму не настане і в підпілля ми не підемо. Але це також може бути цікавим досвідом.

Ляна Мицько ©

Коли ти познайомилась з крафтовим пивом, і як це було відчути смак справжнього, смачного пива? Чи є в тебе улюблений сорт та марка, яку завжди приємно скуштувати?
Напевно, це був Човен. Там я серозно задумалась над різницею пив і чому така ціна, і чому це ручний виріб, а не просто масова штука. До крафту любила Ганнес, особливо з віскарем десь на день Святого Патрика. А тепер з крафту люблю Еквінокс від Varvar, різні штуки від MOVA brewing co., взимку – різні стаути, в фаворі 100 років УНР, влітку – Капітан салт.

Як народилась ідея фестивалю Craft Beer & Vinyl Music Festival?
Не знаю, чи це про народження, тут все бло якось поступово і по-авантюрному не було іншого шляху. Спочатку Фест запросив працювати і шось придумати з територієюі долученням моїх ідей туди. Я побачила на ній контури майбутнього фестивального майданчика. Тематика була задана історіями, які грутилися навколо, спілкуванням з пивоварами. А музику пан Назарук запропонував запасувати в тему вінілів і аудіофільства. Тому у нас на фестивалі грають з вінілів або грають музику, яку видавали на вінілах, як це було під час другого фестивалю.

Ляна Мицько ©

Що найбільше допомогло під час організації такого громадного івенту? Скільки літрів пива було випито під час брейнстормів? )) Головне, шо мені дали змогу проектувати майданчик фестивалю зі своєї голови, – і супермени від Феста технічно її виконували якимись божевільними темпами. Коли йшла по території впереддень події – хотілося плакати, бо я бачила свої фантазії на яву. Це і феєричний електрик Єнот, і художники, з якими тоді співпрацювала – вони всі разом виконали якесь чудесне діяння. Ше за три місяці до події я лазила тут поколіна в болоті і водила за собою невміняємого художника, який в результаті з колегами днями і ночами допомагав оформлювати стіни. Брейнсторми відбувалися і внутрішньо в команді, яка його готувала, і з пивоварами, і пивними експертами. – і без алкоголю тут, звичайно, не обходилося. А помогли нам, в першу чергу, слабоуміє і атвага. Ми до кінця просто от брали і вірили, шо робимо шось правильне. Перший фестивль став таким-собі творчим оргазмом через фурор, який тоді виник. Головне в наступних було тримати той рівень, головне – енергетично.

Craft Beer & Vinyl Music Festival ©

Як ти бачиш фестиваль через декілька років ну і себе на ньому? Хоча все може змінитись і завтра, але що ти б хотіла бачити на фестивалі за декілька років і чим б ти хотіла займатись в майбутньому? Ким хочеш бути коли станеш дорослою.
Зараз мрію про арт-центр. Недавно ми тут хоронили мистецтво у Львові. Це такий-собі спогад спільноті про той час дивний, коли виставки роблять на кухнях, а концерти деколи в стриптиз-барах чи спортзалах. Крім феста, у Львові мають розвиватися нові майданчики з оголядом на Берлін, Прагу, Краків. Я не хочу оглядатися на міста східніше. Якби я на них дивилася, то, напевно, давно вирішила б, шо в своїх мріях я вже дійшла до ручки і час збиватися з того уболівання за культуру. А кожного разу будучи за кордоном, де то мистецтво вивалюється на вулиці і переповнює спільноти/галереї/клуби – от таким я хочу бачити Львів і мрію закрутити сили, шоб тут стало краще, а не було лише так, як в Палаці мистецтв. !?!)

Ляна Мицько ©

Крафтове пиво в Україні переживає дуже важливий момент розвитку та грунтування як на ринку, так і в ідеології його споживання. Як думаєш, що потрібно зробити, щоб цей розвиток дав позитивний результат?
Зараз я бачу, шо навіть питання елементарної чистоти і технології ніяк не ввійде у звичку пивоварів, а це головне, за шо ми маємо хвилюватися, бо баги гарною етикоткою не перекриєш. Варто глянути хто взагалі почав робити крафтове пиво – це цікавий зріз категорично різних людей – від панків і ремісників до політиків і безнесменів. Ми не підемо шляхом європи і америки, де пиво крафтове є виробом сквотів і гаражів, тому маємо дати поштовх у його виробництві і споживанні не ідеєю (хоча вона теж важлива), а якістю. А вже навколо цього конкурентного продукту мають виростати свої ідеї і ідеології.

Що ти скажеш про себе поза діяльністю організатора, які маєш хоббі та як любиш проводити вільний час?
Насправді моє життя не відрізняється від життя тисяч інших, лиш деколи люблю закручувати такі-от воронки, в яких виникають концерти чи якісь дискусії. Чи просто хороші п’янки. Люблю дослідджувати культуру, Львів, спостерігаю за артовими подіями в Україні. Відвідую події колег. Готую їсти, подорожую, трішки колекціоную картини, деколи вписую вдома людей. Нічого екстраординарного.

Ляна Мицько ©

Роскажи про свої плани на 2019й рік, що буде цікавого, якщо можна почути якйись “спойлер”.
Кілька артистів є, з якими веду перемовини, але ше відкрити нічого не можу. Готую програму по культурній журналістиці на Львівський медіафорум. Хочу зробити нарешті мистецьку резиденцію в місті. Мислимо глобально – діємо локально.

Дякую за всі круті івенти та важку зроблену працю, щоб місто Львів було живим і культурно розвинутим.
Вам дякую за підтримку.

Ось декілька лінків на проекти, якими займається Ляна:
Лінія Втечі (Website)
Ліня Втечі (Facebook)
Craft Beer & Vinyl Music Festival
Товариство людей мистецтва імені Святого Яна з Дуклі

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.