Що таке Лінія Втечі? Хто і куди тікає?
Це така уява, шо кожен робить шось оригінальне в житті, втікає від чогось буденного. Але куди б ти не втікав, – все одно береш себе собою, того це все ілюзія.
Як народилась перша ідея створення музичного івенту? З чого все починалось?
В 2009, коли після закриття Ляльки не було досить довго ніяких музичних подій. І з’явилася інформація, шо мають зносити трамвайне депо, я захотіла якось його захистити. Далі – все як в тумані, і ми вже робимо там перший фестиваль. Лінія Втечі.
Яка локація на той період, була стабільною для твоїх івентів?
Я навіть винесла в окремий розділ місця, якось згадувала де ми були, де помітили територію. Ше того року були концерти в кавярнях Арсенальська і Кофеїн, в Старушці, в підземному переході, в руїнах теплоелектростанції на сихові. Так приблизно воно і понеслося, невідомими раніше шляхами.
Коли ти зрозуміла, що займатись організацією концертів та різних івентів – це твоє покликання і твоє майбутнє?
Я досі цього не зрозуміла. Паралельно з тим навіть робила каву, поки була артом в кавярні, носила цеглу, організовувала мітинги, писала статті, досліджувала культуру як науковиця. Завжди шукаю шось шо робити цікаво – наразі це концерти і можливо якісь културотворчі речі, ближчі до педагогіки.
Якщо сьогодні заборонять організовувати івенти – чим будеш займатись?
Як можна заборонити те, шо є абсолютно органічним і винакає само по собі? Підемо тоді робити сучасне мистецтво по квартирах, кулуарах і на вулиці. Але наразі йдемо легальними шляхами, – пробуємо зробити арт-центр разом з містом. Сподіваюся, якогось тоталітаризму не настане і в підпілля ми не підемо. Але це також може бути цікавим досвідом.

Коли ти познайомилась з крафтовим пивом, і як це було відчути смак справжнього, смачного пива? Чи є в тебе улюблений сорт та марка, яку завжди приємно скуштувати?
Напевно, це був Човен. Там я серозно задумалась над різницею пив і чому така ціна, і чому це ручний виріб, а не просто масова штука. До крафту любила Ганнес, особливо з віскарем десь на день Святого Патрика. А тепер з крафту люблю Еквінокс від Varvar, різні штуки від MOVA brewing co., взимку – різні стаути, в фаворі 100 років УНР, влітку – Капітан салт.
Як народилась ідея фестивалю Craft Beer & Vinyl Music Festival?
Не знаю, чи це про народження, тут все бло якось поступово і по-авантюрному не було іншого шляху. Спочатку Фест запросив працювати і шось придумати з територієюі долученням моїх ідей туди. Я побачила на ній контури майбутнього фестивального майданчика. Тематика була задана історіями, які грутилися навколо, спілкуванням з пивоварами. А музику пан Назарук запропонував запасувати в тему вінілів і аудіофільства. Тому у нас на фестивалі грають з вінілів або грають музику, яку видавали на вінілах, як це було під час другого фестивалю.

Що найбільше допомогло під час організації такого громадного івенту? Скільки літрів пива було випито під час брейнстормів? )) Головне, шо мені дали змогу проектувати майданчик фестивалю зі своєї голови, – і супермени від Феста технічно її виконували якимись божевільними темпами. Коли йшла по території впереддень події – хотілося плакати, бо я бачила свої фантазії на яву. Це і феєричний електрик Єнот, і художники, з якими тоді співпрацювала – вони всі разом виконали якесь чудесне діяння. Ше за три місяці до події я лазила тут поколіна в болоті і водила за собою невміняємого художника, який в результаті з колегами днями і ночами допомагав оформлювати стіни. Брейнсторми відбувалися і внутрішньо в команді, яка його готувала, і з пивоварами, і пивними експертами. – і без алкоголю тут, звичайно, не обходилося. А помогли нам, в першу чергу, слабоуміє і атвага. Ми до кінця просто от брали і вірили, шо робимо шось правильне. Перший фестивль став таким-собі творчим оргазмом через фурор, який тоді виник. Головне в наступних було тримати той рівень, головне – енергетично.
Як ти бачиш фестиваль через декілька років ну і себе на ньому? Хоча все може змінитись і завтра, але що ти б хотіла бачити на фестивалі за декілька років і чим б ти хотіла займатись в майбутньому? Ким хочеш бути коли станеш дорослою.
Зараз мрію про арт-центр. Недавно ми тут хоронили мистецтво у Львові. Це такий-собі спогад спільноті про той час дивний, коли виставки роблять на кухнях, а концерти деколи в стриптиз-барах чи спортзалах. Крім феста, у Львові мають розвиватися нові майданчики з оголядом на Берлін, Прагу, Краків. Я не хочу оглядатися на міста східніше. Якби я на них дивилася, то, напевно, давно вирішила б, шо в своїх мріях я вже дійшла до ручки і час збиватися з того уболівання за культуру. А кожного разу будучи за кордоном, де то мистецтво вивалюється на вулиці і переповнює спільноти/галереї/клуби – от таким я хочу бачити Львів і мрію закрутити сили, шоб тут стало краще, а не було лише так, як в Палаці мистецтв. !?!)

Крафтове пиво в Україні переживає дуже важливий момент розвитку та грунтування як на ринку, так і в ідеології його споживання. Як думаєш, що потрібно зробити, щоб цей розвиток дав позитивний результат?
Зараз я бачу, шо навіть питання елементарної чистоти і технології ніяк не ввійде у звичку пивоварів, а це головне, за шо ми маємо хвилюватися, бо баги гарною етикоткою не перекриєш. Варто глянути хто взагалі почав робити крафтове пиво – це цікавий зріз категорично різних людей – від панків і ремісників до політиків і безнесменів. Ми не підемо шляхом європи і америки, де пиво крафтове є виробом сквотів і гаражів, тому маємо дати поштовх у його виробництві і споживанні не ідеєю (хоча вона теж важлива), а якістю. А вже навколо цього конкурентного продукту мають виростати свої ідеї і ідеології.
Що ти скажеш про себе поза діяльністю організатора, які маєш хоббі та як любиш проводити вільний час?
Насправді моє життя не відрізняється від життя тисяч інших, лиш деколи люблю закручувати такі-от воронки, в яких виникають концерти чи якісь дискусії. Чи просто хороші п’янки. Люблю дослідджувати культуру, Львів, спостерігаю за артовими подіями в Україні. Відвідую події колег. Готую їсти, подорожую, трішки колекціоную картини, деколи вписую вдома людей. Нічого екстраординарного.

Роскажи про свої плани на 2019й рік, що буде цікавого, якщо можна почути якйись “спойлер”.
Кілька артистів є, з якими веду перемовини, але ше відкрити нічого не можу. Готую програму по культурній журналістиці на Львівський медіафорум. Хочу зробити нарешті мистецьку резиденцію в місті. Мислимо глобально – діємо локально.
Дякую за всі круті івенти та важку зроблену працю, щоб місто Львів було живим і культурно розвинутим.
Вам дякую за підтримку.
Ось декілька лінків на проекти, якими займається Ляна:
Лінія Втечі (Website)
Ліня Втечі (Facebook)
Craft Beer & Vinyl Music Festival
Товариство людей мистецтва імені Святого Яна з Дуклі
Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.